PKO Ekstraklasa: Warta Poznań z utrzymaniem, słabsza postawa Wisły Płock

pilkarskiswiat.com

W pierwszym sobotnim spotkaniu 32. kolejki PKO Ekstraklasy, Warta Poznań ograła na wyjeździe Wisłę Płock (3:0) i śmiało można napisać, że dzięki zwycięstwu utrzyma się w lidze.

Pavol Stano jako jeden z niewielu trenerów w ekstraklasie ma względny komfort pracy i może szykować podwaliny pod następny sezon. Płocczanie już tylko grają o jak najwyższą lokatę i zainkasowanie większej kasy dla klubu. W Poznaniu oczekiwania były na początku ambitniejsze i pojawienie się Dawida Szulczka poprawiły lekko wyniki.

Nie ma co ukrywać, że z Lechią Gdańsk, Piastem Gliwice czy Rakowem Częstochowa traciliśmy bramki po stałych fragmentach gry, po zagraniach samobójczych albo przez błąd, przegraną przebitkę czy zagranie wsteczne. Tak się po prostu te mecze potoczyły, ale były takie fragmenty, że potrafiliśmy toczyć wyrównaną walkę z czołowymi drużynami w lidze. Wielka szkoda, że tak to wyglądało, ale na szczęście przed nami kolejne spotkanie mówił opiekun warciarzy.

W 37. minucie fatalnie zachował się Damian Węglarz, który w niewyobrażalny sposób postanowił oddać piłkę rywali na piątym metrze, a Miłosz Szczepański był bezwzględny i po chwili zdecydowanie umieścił futbolówkę w siatce. W 40. minucie mogło być 2:0, lecz tym razem na wysokości zadania stanął golkiper gospodarzy rewelacyjnie broniąc groźne uderzenie Jakuba Kiełba. W 83. minucie z pomocą muru i rykoszecie Mateusz Kupczak zaskoczył bezradnego Węglarza. A dwie minuty później zdezorientowaną defensywę gospodarzy zaskoczył Frank Castaneda. Warta ma w dorobku 39 punktów, które pozwalają na spokojne utrzymanie w PKO Ekstraklasie.