RB Lipsk zagra w fazie grupowej przyszłorocznej LM!

facebook.com/rbleipzig

Piłkarze RB Lipsk pokonali w Berlinie stołeczną Herthę 3-1 i dzięki tej wygranej zapewniło sobie miejsce w fazie grupowej przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po dwa trafienia zaliczyli Timo Werner oraz David Selke.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu gości. W 11. minucie Timo Werner świetnie wykorzystał dośrodkowanie od Marcela Sabitzera i umieścił piłkę w siatce po strzale głową z okolicy 11-12 metra. Drugi gol w padł w kuriozalnych okolicznościach. Hertha rozpoczynała swoją akcję od własnej bramki. Środkowy obrońca ,,Die Alte Dame” zagrał piłkę do bramkarza, a ten poślizgnął się w momencie wykopywania futbolówki, a ta trafiła prosto pod nogi Yussufa Poulsena, a ten zagrał do Timo Wernera, który zdobył swoją dziewiętnastą bramkę w tym sezonie.

Końcówka była obfita w gole. Najpierw Hertha zdobyła kontaktową bramkę, a graczy Pala Dardaia wyręczył Rani Khedira. Niemiecki pomocnik skierował piłkę do własnej siatki. Później do akcji wkroczył David Selke. Najpierw w 89. minucie po indywidualnym rajdzie lewą flanką pokonał Rune Jarsteina. A w doliczonym czasie gry zadał finalny cios wykorzystując błąd defensywy Herthy.

Hertha Berlin – RB Lipsk 1:4 (0:1)

0:1 Werner 11′

0:2 Werner 54′

1:2 Khedira 85′-s.