Ralf Rangnick o transferze Rashforda: Jeżeli będzie chciał odejść, może to zrobić

https://www.theguardian.com/


Przyszłość Marcusa Rashforda na Old Trafford stoi obecnie pod znakiem zapytania. Na konferencji prasowej pytanie odnośnie przyszłego losu swojego podopiecznego otrzymał Ralf Rangnick. Niemiecki szkoleniowiec powiedział, że jeżeli Rashford tego chce, może odejść z klubu.

Od jakiegoś czasu media zastanawiają się nad przyszłością Marcusa Rashforda. Zawodnik ma być niezadowolony z roli, którą pełni w Manchesterze United. Uważa, że gra za mało i z tego powodu zastanawia się nad odejściem z zespołu. Na pozycje Anglika w swojej drużynie inaczej patrzy Ralf Rangnick. Niemiec opowiedział o tym na konferencji prasowej.

– Nie sądzę, żeby dostawał za mało minut na boisku. Odkąd tu jestem, rozegrał 13 czy 14 spotkań. Więcej razy wychodził w podstawowej jedenastce, niż rozpoczynał mecz na ławce. – powiedział Rangnick.

63-letni trener wypowiedział się również na temat możliwego transferu Rashforda. W ostatnim czasie media łączyły młodego skrzydłowego m.in. z PSG.

– Okienko transferowe jest obecnie zamknięte. Jeżeli on, ze swoim agentem albo ze swoją rodziną, w pewnym momencie lata pomyśli o zmianie klubu, to będzie mógł to zrobić, ale to musi być właśnie latem.  – stwierdził.

Rozmawiałem z nim wczoraj i nic mi nie wiadomo o tym, że jest nieszczęśliwy. Nie powiedział mi nic takiego. Powiedział mi za to, że czuje się tu dobrze i chce dawać z siebie sto procent dla klubu. – dodał Rangnick.

W trwającym sezonie Marcus Rashford rozegrał 24 spotkania. Zdobył w nich łącznie 5 bramek oraz zaliczył 2 asysty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.