Raiola: Nie możesz być Włochem i rasistą

Mino Raiola skomentował wczorajsze wydarzenia do których doszło w trakcie meczu Cagliari – Juventus.

dailystar.co.uk

Mino Raiola skomentował wczorajsze wydarzenia do których doszło w trakcie meczu Cagliari – Juventus. Włoski agent stwierdził, że Nie możesz być równocześnie Włochem i rasistą. 

We wtorkowym meczu włoskiej Serie A pomiędzy Cagliari a Juventusem doszło do przykrego incydentu. Moise Kean i Blaise Matuidi byli przez fanów gospodarzy atakowani rasistowskimi wyzwiskami. Apogeum całej sytuacji miało miejsce po bramce strzelonej przez Keana. Młody Włoch, aby celebrować bramkę, podbiegł do trybuny i zaczął cieszyć się przed nosami fanów Cagliari. Wtedy z widowni posypały się rasistowskie wyzwiska i również odgłosy naśladujące małpę. 

Cała ta sytuacja rozwścieczyła Matuidiego. Francuz zagroził sędziemu, że zejdzie z boiska i arbiter zmuszony został przerwać na moment spotkanie. Wydarzenia z tego meczu poruszyły opinię publiczną we Włoszech. Sprawę skomentował również agent obu zawodników, Mino Raiola. Włoch udzielił wypowiedzi portalowi ANSA:

Nie możesz być równocześnie Włochem i rasistą. (…) Jestem razem z Keanem i Blaisem. Dla mnie rasizm to synonim ignorancji. Nikt nie powinien go usprawiedliwiać. 

To, co wydarzyło się w Cagliari to niestety nie pierwszy przypadek na tym stadionie. Rok wcześniej to właśnie Matuidi był obiektem rasistowskich wyzwisk. Po wszystkim klub przeprosił piłkarza, ale wiadomość poszła w świat. Fani Calgiari mają też na sumieniu czarnoskórego gracza Pescary Sulleya Muntariego. Kilka lat temu, poprzez zachowanie kibiców tego klubu, Muntari rozpłakał się na boisku i zszedł do szatni. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi