Radosław Majewski rozpoczyna treningi w drugoligowcu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Radosław Majewski występujący na co dzień w australijskim Western Sydney Wanderes będzie trenował gościnnie z drugoligowym Zniczem Pruszków.

Początek października 2019 roku okazał się bardzo pechowy dla Radosława Majewskiego. 33-letni zawodnik podczas treningu został brutalnie zaatakowany przez kolegę z zespołu, przez co zerwał więzadło krzyżowe przednie i więzadło poboczne piszczelowe. Jego przerwa w grze trwała prawie sześć miesięcy. Po trudnym okresie rekonwalescencji popularny „Maja” wraca na boisko.  W najbliższym tygoniu rozpocznie treningi w drugoligowym Zniczu Pruszków, którego jest wychowankiem.

Do zajęć w kliniec chciałbym dołożyć coś dodatkowego: strzały, podania, bieganie, może „dziadka”. Żeby poczuć boisko. Do tej pory grałem jedynie w siatkonogę na sztucznej trawie – opowiada.

 – Od marca rehabilituję się w Warszawie, to głównie ćwiczenia motoryczne, siłowe, wzmacniające. Już kilka tygodni temu dostałem zielone światło od swojej kliniki na lekkie zajęcia z drużyną, ale muszę mieć komplet badań, żeby nie było żadnych wątpliwości. Jeżeli wyniki będą dobre, pakuję się i jestem na porannym treningu Znicza – powiedział.

Kontrakt Radosława Majewskiego z klubem wygasa ostatniego dnia czerwca 2020 roku. Czy zostanie przedłużony? Tego nie wie nawet sam zainteresowany.

Jest małe zamieszanie, nie wiem, czy obejmuje mnie obecnie tylko ubezpieczenie z klubu, czy jeszcze kontrakt. Nikt z Australii się ze mną nie kontaktował, dlatego działa mój menadżer. Wiem, że zawodnicy wracają do wspólnych treningów 15 czerwca, a 15 lipca wznawiają rozgrywki. Jeżeli dostanę wiadomość, że mam wrócić do Australii, bo trenerzy chcą mnie zobaczyć po urazie, to oczywiście – stawiam się. Czekam na jasną deklarację klubu, co dalej – dodał.

W obecnym sezonie zanotował trzy występy w rozgrywkach FFA CUP. Na boisku spędził 300 minut.

Wyniki Western Sydney Wanderes w FFA CUP:

1 runda: Perth Glory 1:2 p.d Western Sydney

2 runda: Sydney United 1:7 Western Sydney

1/4 finału: Melbourne City 3:0 Western Sydney

Warto podkreślić, iż przed odniesieniem  kontuzji 33-latek dokonał ciekawie wyglądającej inwestycji na terenie Pruszkowa. A mianowicie otworzył w podwarszawskim mieście pierwszą halę pneumatyczną tzw. piłkarski balon.

Radosław Majewski w swoje karierze reprezentował barwy takich klubów jak: Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Nottingham Forest czy  Znicza Pruszków. Poza tym jest dziewięciokrotnym reprezentantem naszego kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.