Radość, nadzieja i horror z happy endem. Czyli remis Polski w Szkocji

W 9. kolejce eliminacji do Mistrzostw Europy  w 2016 roku, reprezentacja Polski zremisowała w Glasgow ze Szkotami 2:2. Mecz rozpoczął się od bramki Roberta Lewandowskiego w trzeciej minucie i zakończył po bramce polskiego snajpera w 94, ostatniej minucie meczu.

Mecz w Glasgow zaczął się jak marzenie. Już w 3 minucie Robert Lewandowski zapewnił prowadzenie reprezentacji Polski. Pierwsza połowa dała nadzieję, że już dziś zapewnimy sobie awans na Euro 2016. Biało-czerwoni byli stroną dominującą i mimo prób gości, to piłkarze Nawałki kontrolowali sytuację. Bliski zdobycia bramki był między innymi Błaszczykowski, jednak jego strzał minął minimalnie bramkę.  Niestety w 45 minucie meczu po golu Ritchia, Szkoci wyrównali i już bez radości, ale z nadzieją zakończyło się pierwsze 45 minut.

lewandowski

Druga połowa to horror. Polacy w niczym nie przypominali tych z pierwszej. W 62 minucie stało się to, co chwilę wcześniej wydawało się nie możliwe. Steven Fletcher zdobył gola po, którym Szkocja wygrywała z Polską 2:1. Po stracie bramki nic nie wychodziło biało-czerwonym, tak naprawdę dopiero pod koniec meczu, widać było, że piłkarze Nawałki chcą jednak strzelić gola. Upragniona bramka przyszła dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W polu karnym gospodarzy stawił się nawet Łukasz Fabiański, ale do bramki po raz drugi piłkę wepchną Robert Lewandowski. Mimo apetytu na zwycięstwo, radość była ogromna z remisu, zwłaszcza wywalczonego w ostatnich sekundach po dramatycznej drugiej połowie.

Na nieszczęście dla Polski, swój mecz wygrała z Niemcami, Irlandia i przed niedzielnym meczem z ekipą Nawałki, ma tyle samo punktów co biało-czerwoni. Aby awansować na Euro we Francji wystarczy nam remis z Irlandczykami, jednak nie może być wyższy niż 1:1.

Szkocja – Polska 2:2

1:0 – Robert Lewandowski 3′
1:1 – Matt Ritchie 45′
2:1 – Steven Fletcher 62′
2:2 – Robert Lewandowski 90+4′

Szkocja: David Marshall -Alan Hutton, Russell Martin, Grant Hanley, Steven Whittaker – Scott Brown, Darren Fletcher (74′ James McArthur), James Forrest (84′ Graham Dorrans), Steven Naismith (69′ Shaun Maloney), Matt Ritchie – Steven Fletcher

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Kamil Glik, Maciej Rybus (71′ Jakub Wawrzyniak) – Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski, Arkadiusz Milik (63′ Tomasz Jodłowiec) – Robert Lewandowski

Żółte kartki: Rybus, Krychowiak – Brown