Puchar Włoch: Roma pewnie melduje się w ćwierćfinale

Lorenzo Pellegrini / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu fazy 1/8 finału Pucharu Włoch wygrała drużyna AS Romy. Goście pokonali Parmę wynikiem 2:0, a oba gole zdobył Lorenzo Pellegrini.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli piłkarze Romy. 7 strzałów w ciągu pierwszych 20 minutach mówiło samo za siebie, lecz problem w tym, że żaden z nich nie stworzył bardziej poważnego zagrożenia pod bramką Colombiego. Taki też stan rzeczy utrzymał się do końcowego gwizdka pierwszej połowy. Marne widowisko i praktycznie zero klarownych sytuacji podbramkowych. Pozostaje trzymać kciuki, że odmieni się to w następnych 45 minutach.

Świetnie w drugą część gry wszedł Lorenzo Pellegrini. Włoch po ładnej akcji w polu karnym strzelił nie do obrony przy dalszym słupku. Colombi bez szans i Roma w końcu dopięła swego. Parma po kilku minutach mogła wyrównać, lecz po niezłym strzale Inglese dobrze  w bramce zachował się Lopez. W 69. minucie kapitalnej szansy nie wykorzystał Kalinić. Chorwacki napastnik strzelił zbyt lekko i golkiper gospodarzy po raz kolejny wygrał swój pojedynek. Niecałe 10 minut później mieliśmy kolejną bramkę dla Rzymian. Zagranie ręką Antonino Barilli było wystarczającym pretekstem do tego, by arbiter podyktował jedenastkę. W takich sytuacji nie przywykł się mylić Pellegrini i z dużym spokojem wykończył ten stały fragment gry, jednocześnie zdobywając drugie trafienie w tym spotkaniu. To był ostatni akcent bramkowy w tym meczu. Podopieczni Paulo Fonseki pewnie wywalczyli awans do następnej fazy Pucharu.

Roma w ćwierćfinale zmierzy się z Juventusem. Bianconeri pokonali wczoraj Udinese 4:0.

16.01.2020, 1/8 finału Pucharu Włoch, Stadio Ennio Tardini (Parma)

Parma – AS Roma 0:2 (0:0)
0:1 49′ Pellegrini
0:2 76′ Pellegrini (rz. karny)

Sędzia: Luca Pairetto

Żółte kartki: Laurini, Dermaku (Parma) – Under, Pellegrini (Roma)

Parma: Colombi – Pezzella, Scozzarella (C) (70′ Kulusevski), Dermaku, Laurini (64′ Iacoponi) – Kurtić, Gagliolo, Siligardi, Barilla, Kucka – Cornelius (46′ Inglese)

AS Roma: Pau Lopez – Florenzi (C) (79′ Bruno Peres), Diawara, Mancini, Kolarov – Cristante, Perotti (70′ Kluivert), Smalling, Pellegrini (86′ Veretout), Under – Kalinić