Puchar Włoch: Awans Fiorentiny

ACF Fiorentina pokonała na własnym stadionie Atalantę Bergamo 3:1 w 1/8 finału Pucharu Włoch. Gospodarze zapewnili sobie awans po niespełna pół godzinie gry. Dwukrotni mistrzowie Włoch w ćwierćfinale zagrają z AS Romą.

Wszystkie cztery bramki padły w pierwszej części spotkania. Już w 6. minucie po strzale Mario Gomeza podopieczni Vincenzo Montelli objęli prowadzenie. Pięć minut później z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Juan Cuadrado. W 28. minucie kibice obejrzeli trzecią bramkę i drugą autorstwa Niemca Mario Gomeza. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Rolando Bianchi.

21.01.2015, godz. 18:00 ACF Fiorentina – Atalanta Bergamo 3:1 (3:1)
1:0 – 6′ Mario Gomez
2:0 – 11′ Juan Cuadrado (rzut karny)
3:0 – 28′ Mario Gomez
3:1 – 40′ Rolando Bianchi