Puchar Polski: Górnik wygrywa w Chojnicach

Kamil Chmielewski

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski, Chojniczanka Chojnice przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Kieruzel, natomiast dla gości dwa razy trafił Igor Angulo i raz Damian Kądzior.

Początek meczu to przewaga gospodarzy, którzy sprawdzali czujność obrońców Górnika, ci jednak spisywali się bez zarzutów. Mimo dominacji Chojniczanki najlepszą okazję stworzyli sobie podopieczni Marcina Brosza. W 15. minucie, Damian Kądzior przejął piłkę przed polem karnym i uderzył tuż obok słupka. Chwilę później sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla gości, po faulu Wojciecha Lisowskiego na Rafale Kurzawie . Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Igor Angulo i pewnym strzałem pokonał Radosława Janukiewicza. Górnik po strzelonej bramce, nie chciał się bronić, tylko podwyższyć prowadzenie. No i się udało. Dośrodkowanie z lewej strony Michała Koja  i piękny gol z tzw. szczupaka Igora Angulo.

Pierwsze minuty drugiej połowy, tak jak pierwszej, to przewaga Chojniczanki. Najlepszą okazję miał Jakub Bąk, jednak po jego strzale, kapitalną interwencją popisał się Tomasz Loska. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W 64. minucie po świetnym prostopadłym podaniu Macieja Ambrosiewicza, do siatki trafił Damian Kądzior. Chojniczanka grała fatalnie. Po faulu Huberta Wołąkiewicza na Ambrosiewiczu sędzia podyktował drugi rzut karny. Do piłki podszedł Rafał Kurzawa, ale uderzył obok bramki. Mimo słabej gry Chojniczanka zdobyła bramkę. Piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił Piotr Kieruzel.  Ostatecznie Górnik pokonał Chojniczankę 3:1 i w małym stopniu zamazał plamę po remisie z Koroną. Rewanż to praktycznie formalność.

24.10.2017, Ćwierćfinał Pucharu Polski (Pierwszy Mecz), Stadion Miejski Chojniczanka 1930

Chojniczanka Chojnice- Górnik Zabrze 1:3 (0:2)

Piotr Kieruzel 72′   –  Igor Angulo 26′ (k), 32′, Damian Kądzior 64′

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Wojciech Lisowski, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka – Rafał Grzelak, Oskar Paprzycki, Jacek Podgórski (Adam Ryczkowski 75′), Emil Drozdowicz (Krzysztof Drzazga, Jakub Bąk (Jakub Biskup 82′) – Tomasz Mikołajczak

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suárez, Michał Koj – Damian Kądzior (Bartłomiej Olszewski 85’_), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Matuszek, Rafał Kurzawa – Igor Angulo, Łukasz Wolsztyński (David Ledecký 73′)

Żółte kartki: Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Mikołajczak, Krzysztof Drzazga – Rafał Wolsztyński