Carabao Cup: Obrońcy tytułu w ćwierćfinale

Manchester United zachował szanse na obronę Pucharu Ligi Angielskiej. W meczu 1/8 finału Carabao Cup “Czerwone Diabły” pokonały na wyjeździe Swansea City 2:0.

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w nieco innych składach niż te, do których przyzwyczaili nas w Premier League. Nie zmieniało to jednak faktu, że to “Czerwone Diabły” były faworytami wtorkowego starcia. Mogło się ono dla nich rozpocząć wyśmienicie. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Chris Smalling, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka.
Podopiecznym Jose Mourinho udało się wyjść na prowadzenie niespełna dwadzieścia minut później. Marcus Rashford prostopadłym podaniem obsłużył Jesse Lingarda, a ten w sytuacji sam na sam z Kristofferem Nordfeldtem nie dał szans szwedzkiemu bramkarzowi i otworzył wynik meczu.
Po kilku minutach, za sprawą kuriozalnej sytuacji, Swansea była bliska wyrównania. Daley Blind próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, ale futbolówka trafiła w Olivera McBurniego, a następnie o centymetry minęła słupek bramki gości. Tym samym, do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie United.

Początek drugiej odsłony przebiegał w dość spokojnym tempie. Po upływie niecałego kwadransa gościom udało się jednak podwyższyć prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Matteo Darmian, a po raz drugi tego wieczora na listę strzelców wpisał się Lingard.
Swansea przez długi czas pozostawała bezradna, ale w 74. minucie podopieczni Paula Clementa stworzyli swoją najlepszą sytuację do zdobycia gola. Celnym strzałem popisał się wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Tammy Abraham, ale Sergio Romero zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
W końcowych minutach na boisku niewiele się działo. Piłkarze United nie forsowali tempa, a gospodarze wyglądali już na pogodzonych z porażką. W efekcie, wynik nie uległ zmianie. “Czerwone Diabły” pewnie zwyciężyły i awansowały do ćwierćfinału Carabao Cup.

24.10.2017, 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup), Swansea, Liberty Stadium

Swansea City – Manchester United 0:2 (0:1)
Jesse Lingard 21′, 59′

Swansea: Kristoffer Nordfeldt – Ángel Rangel, Mike van der Hoorn, Alfie Mawson, Martin Olsson (Kyle Naughton 39′) – Ki Sung-yueng, Roque Mesa (Leroy Fer 67′), Sam Clucas, Wayne Routledge – Jordan Ayew, Oliver McBurnie (Tammy Abraham 72′).

Man. United: Sergio Romero – Matteo Darmian, Viktor Lindelöf, Chris Smalling, Daley Blind – Axel Tuanzebe, Ander Herrera (Nemanja Matić 67′), Jesse Lingard, Anthony Martial (Luke Shaw 87′), Scott McTominay – Marcus Rashford (Romelu Lukaku 67′).

Żółte kartki: Rangel, Clucas, Ki – Tuenzebe, Blind

Sędzia: Robert Madley