Puchar Polski: Biała Gwiazda triumfuje w Tychach! Brown Forbes załatwił sprawę

Wisła Kraków Piłkarski Świat

W ramach 1/16 finału Pucharu Polski ekipa GKS-u Tychy mierzyła się z Wisłą Kraków. Spotkanie zakończyło się pewnym triumfem Białej Gwiazdy 3:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Młyński oraz dwukrotnie Felicio Brown Forbes. Dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował Łukasz Grzeszczyk.

Po awansie do 1/16 finału obie drużyny miały apetyty na więcej. Jednak wiadome było, że jedna z nich dziś pożegna się z marzeniami o wejściu do kolejnej rundy. Gra obu ekip mogła się podobać, szczególnie gospodarzy, którzy do przerwy oddali 7 strzałów, w tym 4 celne na bramkę Biegańskiego. Jednak więcej jakości pod bramką rywala mieli piłkarze Adriana Guli. Goście nie tak często jak GKS dochodzili do sytuacji podbramkowych, lecz jak już do takiej doszło do gracze nie grzeszyli brakiem skuteczności. Pierwszą bramkę zdobył w 24. minucie gry Mateusz Młyński. Przeciwnicy Białej Gwiazdy mogli dość szybko wyrównać, lecz Mikołaj Biegański zachował spokój. Wyrównanie padło dopiero po zmianie stron, kiedy to błąd Serafina Szoty wykorzystał Łukasz Grzeszczyk.

GKS napędzony takim stanem meczu ruszył z atakami po zdobycie kolejnych goli. Trener Wisły musiał reagować, ponieważ jego zespół miał lekkie problemy w ofensywie. Receptą na to było wprowadzenie na plac gry Felicio Brown Forbsa, który w zaledwie dwie minuty załatwił sprawę awansu. W 76. minucie gry najpierw ponownie wyprowadził Wisłę na prowadzenie po błędzie zawodników GKS-u, a kilka sekund później podwyższył wynik dzięki indywidualnej akcji. Gospodarze nie potrafili się podnieść po dwóch szybkich ciosach i to właśnie oni pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski. Biała Gwiazda awansowała do 1/8 finału.