Puchar Króla: Atletico przegrywa, ale awansuje

marca.com

Piłkarze UD Las Palmas wybrali się we wtorkowy wieczór do Madrytu, aby na Estadio Vicente Calderón rozegrać rewanżowe spotkanie Pucharu Króla z drużyną Atletico. Podopieczni Diego Simeone wygrali pierwsze spotkanie 2-0, i to oni byli dzisiaj zdecydowanym faworytem.

Spotkanie od początku mogło się podobać – obie drużyny wyszły na boisko nastawione głównie na ofensywę. W pierwszej połowie bramek niestety zabrakło. Gole ewidentenie były jednak kwestią czasu, i rzeczywiście, już chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania Antione Griezmann otworzył wynik. Francuski napastnik z najbliższej odległości wykończył składną akcję Vrsaljki i Gaitana.

Gospodarze nie mogli się jednak długo cieszyć z prowadzenia w meczu: już w 56. minucie piłkę do siatki po przeciwnej stronie boiska wpakował Livaja. Chorwat popędził samotnie prawą stroną boiska, ograł obrońców Atletico i strzałem przy dalszym słupku pokonał Moyę. Ten wynik także długo się nie utrzymał. W 61. minucie piłkarze ze stolicy Hiszpanii ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Angela Correi. Podobnie jak chwilę wcześniej Livaja, Correa popędził wzdłuż linii bocznej, pokonał obrońcę Las Palmas i płaskim strzałem zdobył swoją trzecią bramkę w Pucharze Króla.

Losy dwumeczu wydawały się być praktycznie rozstrzygnięte, więc piłkarze Atletico mocno spuścili z tonu aby oszczędzać siły. Mało brakowało, a skończyło by się to dla nich tragicznie. Goście nie poddawali się, i w 89. minucie swoje drugie dziś trafienie zaliczył Livaja. Przy stanie 2-2 (4-2 w dwueczu) podopieczni Simeone wciąz nie mieli się czym przejmować, ale już chwilę później mogło im się zrobić gorąco. W doliczonym czasie Garcia wyprowadził Las Palmas na prowadzenie, i strata kolejnego gola oznaczałaby dla Atletico pożegnanie z Pucharem Króla.

Na szczęście dla “Rojiblancos” więcej bramek już w tym meczu nie padło. Las Palmas po pięknej walce zwyciężyło 3-2, ale dzięki wygranej 2-0 w pierwszym spotkaniu, to Atletico zagra w kolejnej rundzie.

Atletico Madryt 2-3 UD Las Palmas

1:0 – Griezmann 49′
1:1 – Livaja 56′
2:1 – Correa 61’2:2 – Livaja 89′
2:3 – M. Garcia 93′

Atletico: Moya – Diego Godin, Gimenez, Hernandez (Gabi 46′), Vrsaljko – Juanfran, Koke, Gaitan, Saul – Correa (Bare 79′), Griezmann (Torres 64′)

Las Palmas: Lizoain – Aithani, D. Garcia, Lopes, Macedo (Lemos 61′) – Castellano – Hernan (Montoro 15′), M. Garcia, Momo (Viera 72′), Tana – Livaja