EFL Cup: Manchester stawia pierwszy krok w kierunku finału

Czas na pierwszy półfinał EFL Cup! W nim na Old Trafford Manchester podejmował Hull City. Zdecydowanym faworytem tego starcia były oczywiście Czerwone Diabły, których ostatnia dyspozycja może cieszyć fanów. Osiem zwycięstw z rzędu zanotowali podopieczni Jose Mourinho, zatem atmosfera w zespole jest znakomita i półfinałowa przeszkoda, jaką są Tygrysy, nie powinna stanowić najmniejszego problemu dla nich.

Od początku spotkania Manchester dyktował warunki spotkania i raz po raz zbliżał się pod bramkę gości. Po pół godzinie gry Czerwone Diabły miały już na koncie dziesięć strzałów w kierunku bramki Jakupovicia, jednak tylko dwa z nich leciały w światło bramki. Hull odpowiedziało bardzo groźną główką Diomande, która swój lot skończyła na słupku, ale w tej sytuacji i tak arbiter liniowy uniósł chorągiewkę, choć zrobił to bezpodstawnie. Do przerwy podopieczni Marco Silvy dzielnie bronili dostępu do bramki i utrzymali czyste konto.

Druga połowa toczyła się w ten sam sposób, jednak tym razem już po dziesięciu minutach udało się otworzyć wynik. W pole karne dośrodkował Valencia, piłkę do Maty zgrał Mkhitaryan, a Hiszpan z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W 73. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Paul Pogba. Francuz przymierzył nad murem, a jego strzał trafił w słupek. Było naprawdę blisko.

Na kilka minut przed końcem spotkania, wprowadzony na boisko Fellaini podwyższył prowadzenie Manchesteru na 2:0 strzałem głową po dośrodkowaniu Darmiana.

Manchester był dzisiaj zdecydowanie lepszy od swoich rywali, co ma zresztą odzwierciedlenie w statystykach. Podopieczni Mourinho wyraźnie chcieli załatwić sprawę awansu do finału już w pierwszym spotkaniu i jeśli rewanż będzie wyglądał tak, jak dzisiejsze spotkanie to Czerwone Diabły o nic nie muszą się martwić.

EFL Cup, Old Trafford, Manchester, 10.01.2017 r., godz. 21:00, sędzia: K.Friend

Manchester United – Hull 2:0 (0:0)