Puchar Francji: Pewny awans Dijon i Montpellier, wyszarpane zwycięstwo PSG

Julian Draxler

Po boiskowych męczarniach i skromnym zwycięstwie nad Lorient Paris Saint-Germain zapewnił sobie awans do 1/8 finału Coupe de France. Oprócz “Les Parisiens” swoje spotkania zwyciężyły również zespoły Montpellier, Dijon, Rennes i Angers.

Drugoligowe Caen nie ma w ostatnim czasie łatwego życia. Po 20. kolejkach Ligue 2 podopieczni Pascala Dupraza mają na koncie zaledwie 21 oczek (i tylko 4 zwycięstwa), co plasuje ich na odległym, 15. miejscu. Plan szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej wydaje się zatem niemożliwy do zrealizowania. Swojej szansy ekipa z Normandii doszukiwała się w rozgrywkach pucharowych.

Tu jednak poziom gry Caen został boleśnie zweryfikowany przez Montpellier, które wciąż liczy się w walce o prawo gry w Lidze Europejskiej i po trzech dotkliwych porażkach z rzędu wraca na optymalne tory. “La Paillade” zdemolowali SMC aż 5:0 i bez większych problemów awansowali do 1/8 finału Coupe de France. Dodatkowo goście już o 41′ minuty grali w dziesiątkę, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jessy Pi.

Montpellier HSC – SM Caen 5:0 (3:0)

Teji Savanier 24′, Gaetan Laborde 37′, Andy Delort 40′, 64′, Florent Mollet 59′

Starcie lidera Ligue 1 z liderem Ligue 2. Paryżanie podeszli do tego spotkania w nieco okrojonym składzie, choć siła rażenia ich ofensywy wciąż była imponująca. Pod nieobecność Neymara i Mbappé, którzy spotkanie rozpoczęli na ławce rezerwowych, szansę od pierwszej minuty otrzymali m.in. Draxler czy Sarabia.

Skazywane na pożarcie Lorient nie przestraszyło się jednak PSG i odważnie rozpoczęło spotkanie. W pierwszych minutach gospodarze stosunkowo często gościli w polu karnym Sergio Rico. Po czasie do głosu doszli “Les Parisiens”, lecz wyraźnie zawodziła ich skuteczność.

Na bramkę musieliśmy czekać aż do 80′ minuty. Wówczas bowiem piłkę w pole karne dośrodkował Thiago Silva, po czym mocnym strzałem głową do siatki wpakował ją Pablo Sarabia. Trafienie Hiszpana było jedynym golem tego wieczoru, który tym samym przypieczętował awans PSG do kolejnego etapu.

Warto wspomnieć, że podobnie jak wspomniani Neymar, Mbappé czy Kimpembe mecz zza bocznej linii oglądał młodzieżowy reprezentant Polski, Marcin Bułka.

FC Lorient – Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)