Puchar Francji: Pewne zwycięstwo Girondins Bordeaux

Girondis Bordeaux (Twitter)

Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali Le Mans FC 2:0 w meczu 1/32 finału Pucharu Francji. Obie bramki padły w drugiej połowie.

W pierwszym meczu 1/32 finału Pucharu Francji zmierzyły się drużyny z Ligue i Ligue 2. Girondins Bordeaux podejmowało u siebie Le Mans, faworytem tego meczu byli gospodarze.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze, na bramkę Le Mans strzelał Jimmy Briand, ale pewnie po jego  uderzeniu interweniował Pierre Patron. Chwilę później prowadzenie Girondins Bordeaux mógł dać Toma Bašić, lecz po raz kolejny gości przed stratą bramki uratował Patron. W 17. minucie wreszcie zaatakowali piłkarze Le Mans. Sprzed pola karnego strzelał Harrison Manzala jednak fatalnie kopnął w trybuny. W końcowych minutach jeszcze jedną okazję mieli gospodarze, ale Briand główkował tuż obok bramki i do przerwy Girondins Bordeaux remisowało z Le Mans 0:0.

Na początku drugiej połowy gospodarze mieli rzut karny, w szesnastce faulowany był Briand, a sędzia nie miał wątpliwości. by wskazać na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem dał prowadzenie Girondins Bordeaux. Po bramce dla gospodarzy tempo meczu trochę siadło i kolejną groźną okazję widzieliśmy dopiero w 73. minucie. Z rzutu wolnego na bramkę Le Mans strzelał Nicolas De Preville, ale Patron pewnie chwycił futbolówkę. Podpieczni Paulo Sousy przypięczetowali awans do 1/16 finału w doliczonym czasie gry. Josh Maja podał prostopadle do Bašicia, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem go pokonał.

Ostatecznie Girondins Bordeaux pokonało Le Mans 2:0 i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy pomimo pierwszej słabej połowy, drugą kompletnie zdominowali i wywalczyli awans do 1/16 finału Pucharu Francji.