PSV zwyciężyło w Rotterdamie, cenna wygrana Heraclesa

Facebook NAC Breda

Blisko niespodzianki było w Rotterdamie. O wygranej Mistrzów Holandii zadecydował gol zdobyty w doliczonym czasie gry. Ważne zwycięstwo odniósł Heracles. Wyjazdową wygraną odnotował Utrecht. Remisem zakończyło się spotkanie w Heerenveen.

Jeżeli po pierwszej części spotkania można było odczuwać lekki niedosyt, tak druga połowa obfitowała już w emocje. W pierwszych 45 minutach przeważali podopieczni Cocu. Jednak za każdym razem skutecznie interweniował Coutinho. Gospodarze próbowali grać z kontry. W sytuacjach które sobie stworzyli brakowało precyzji oraz odrobiny szczęścia.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni na Woudestein Stadion nie mogli narzekać na nudę. Były gole, czerwona kartka oraz nerwowa końcówka spotkania. Gospodarze przycisnęli swoich rywali od pierwszych minut. Efekt? Samobójcze trafienie de Jonga, który przez przypadek trafił do własnej bramki. PSV odpowiedziało po kwadransie. Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki głową przez Depaya wyrównał Wijnaldum. Zdążyły upłynąć 4 minuty, a boisko za czerwoną kartkę musiał opuścić Isimat-Mirin. Prowadzący zawody Nijhuis dopatrzył się celowego zagrania piłki ręką w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Stans. Chwilę później znów był remis. Z rzutu wolnego podyktowanego tuż przed polem karnym wykorzystał Depay. Wynik w doliczonym czasie ustalił Locadia. Udział przy tym trafieniu miał wracający po rocznej przerwie Schaars.

Od remisu rozpoczęły się sobotnie mecze. Z punktem na koncie Heerenveen opuścił Willem. Pierwsi prowadzenie obieli goście. Gola dla zespołu Streppela zdobył Andrade. Po chwili do wyrównania doprowadził Uth. Obydwie bramki padły w ostatnich 15 minutach. Heracles pokonał na wyjeździe Bredę. Zespół z Almelo prowadził do przerwy 2:1. Dla gości trafili Linssen i Zomer, a dla miejscowych gola kontaktowego zdobył Seuntjes. Rezultat meczu ustalił Navratil. Również jako zwycięzka z wojaży wraca ekipa Alflena. Utrecht pokonał GAE po dwóch trafieniach Hallera.

sc Heerenveen – Willem II Tilburg 1:1 (0:0)

80 Mark Uth – 78 Bruno Andrade

Heerenveen: 1 Kristoffer Nordfeldt – 5 Pele van Anholt, 15 Marten de Roon, 39 Jerry St. Juste, 2 Kenneth Otigba – 7 Simon Thern(69 20 Henk Veerman), 21 Joey van den Berg, 26 Janio Bikel – 11 Sam Larsson (83 29 Younes Namli), 19 Mark Uth, 17 Luciano Slagveer (79 10 Lerin Duarte)

Willem: 1 Kostas Lamprou – 35 Mitchell Dijks, 4 Jordens Peters (71 23 Wiljan Pluim), 15 Dries Wuytens, 5 Frank van der Struijk – 29 Stijn Wuytens, 10 Ali Messaoud, 8 Robbie Haemhouts (69 3 Freek Heerkens) – 7 Terell Ondaan (46 14 Ben Sahar), 9 Samuel Armenteros, 11 Bruno Andrade

Żółte kartki: Otigba, St. Juste, Thern, (Heerenveen), D. Wuytens, Messaoud, Andrade (Willem)

Sędziował: Jochem Kamphuis

NAC Breda – Heracles Almelo 1:3 (1:2)

38 Mats Seuntjens – 16 Bryan Linssen, 25 Ramon Zomer, 71 Jaroslav Navratil

NAC: 1 Jelle ten Rouwelaar – 28 Kenny van der Weg, 3 Henrico Drost, 24 Dirk Marcellis (73 19 Felitciano Zschusschen), 29 Ruben Ligeon – 6 Joeri de Kamps (32 9 Guyon Fernandez), 23 Divine Naah – 11 Adnane Tighadouini, 16 Demy de Zeeuw, 8 Jeffrey Sarpong (73 7 Hakim Borahsasar) – 20 Mats Seuntjens

Heracles: 16 Bram Castro – 23 Mark-Jan Fledderus, 18 Ramon Zomer, 32 Mike te Wierik, 20 Tim Breukers – 17 Dario Vujičević, 9 Denni Avdić, 10 Thomas Bruns (37 8 Iliass Bel Hassani) – 7 Brahim Darri (67 15 Jaroslav Navratil),19 Wout Weghorst, 11 Bryan Linssen

Żóte kartki: de Kamps, de Zeeuw (NAC), Linssen, Weghorst (Heracles)