PSG wygrywa w meczu na szczycie

dailymail.co.uk

PSG wygrało na wyjeździe z AS Monaco 2:1 (1:0) w meczu 14 kolejki Ligue 1. Wynik powinien być dużo wyższy, jednak goście razili nieskutecznością.

Już w drugiej minucie Neymar zabawił się z obrońcami rywali, a następnie posłał ładną piłkę do Kyliana Mbappe. Młodziutki napastnik, wypożyczony z AS Monaco minął już Danijela Subasica, jednak zamiast do bramki, posłał piłkę obok słupka.

Kilka chwil później podobne pudło popełnił Julian Draxler, nie zdążając do piłki zagranej przez Mbappe. W końcu jednak w 19 minucie fatalna postawa miejscowych w defensywie została zwieńczona golem. Draxler zagrał w pole karne, a tam czekał już Edinson Cavani otwierając wynik.

Tuż przed przerwą Draxler miał kolejną szansę na pokonanie Subasica, jednak jego strzał zdołał sparować do boku chorwacki golkiper. Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy PSG ruszyło do ataków, mających znokautować rywali. Najpierw Neymar uderzył w słupek, a chwilę później Mbappe chciał przelobować swojego byłego kolegę z zespołu, jednak ten zdołał podbić piłkę, co pozwoliło zdążyć z interwencją Jemersonowi.

W 51 minucie Neymar uciekł Almamy’emu Toure, który staranował go w polu karnym, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Później PSG marnowało na potęgę kolejne sytuacje, na czele z Mbappe. Młodziutki Francuz choć bardzo chciał strzelić bramkę swojemu byłemu zespołowi, miał tego dnia wyraźnie rozregulowany celownik.

Monaco wyglądało jednak w obronie na tyle koszmarnie, że samo o mało nie strzeliło sobie bramki, gdy Jemerson przeciął dośrodkowanie w pechowy sposób, a piłka szczęśliwie dla graczy z Księstwa zatrzymała się na słupku.

Dziewięć minut przed końcem Monaco zdołało strzelić jak się okazało honorowego gola. Joao Moutinho uderzył z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. W myśl starego porzekadła “Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”, Monaco nie poszło jednak za ciosem i ostatecznie to PSG zgarnęło trzy oczka.

AS Monaco – PSG 1:2 (0:1)

Bramki: 81′ Joao Moutinho – 19′ Edinson Cavani, 52′ Neymar

AS Monaco: Subasić – Raggi (62′ Rony Lopes), Jemerson, Glik, Toure, Fabinho, Tielemans (67′ Ghezzal), Jorge, Falcao, Moutinho, Balde Diao (79′ Sidibe)

PSG: Areola – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa (69′ Berchiche), Verratti, Rabiot, Draxler (82′ Pastore), Mbappe, Cavani (82′ Di Maria), Neymar.