La Liga: Remis w spotkaniu Valencii z Barceloną

90min.com

Remis w emocjonującym meczu na Estadio Mestalla. Po bramkach Rodrigo oraz Alby padł wynik 1-1. Spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. W 30′ prawidłowo zdobyty gol przez Leo Messiego nie został uznany przez sędziów tego meczu.

Barca od samego początku ruszyła do ataku. Już w 4. minucie Paulinho miał bardzo dobrą okazję na szybkie objęcie prowadzenia, jednak jego strzał pod poprzeczkę Neto wybił na rzut rożny. Od tego momentu do prawie końca połowy “Duma Katalonii” nie oddała przewagi. Valencia próbowała, lecz rzadko i nieśmiało. W 30′ Leo Messi uderzył w środek bramki. Neto obronił ten strzał, jednak na tyle niefortunnie, że piłka przekroczyła linię bramkową, a następnie została wybita. Cała drużyna Barcy zaczęła się cieszyć, lecz sędzia nie uznał bramki. Na powtórkach było ewidentnie widać, że gol padł. Sędzia był jednak nieubłagany, a Barca w kontrataku prawie straciła bramkę po rajdzie Guedesa i nieudanym strzale Zazy. Kwadrans później sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania, zawodnicy Barcy ciągle atakowali na drużynę gospodarzy. Sytuacje były jednak mało skuteczne, a jak mówi stare powiedzenie – niewykorzystane okazje lubią się mścić. Tak też było w tym przypadku. W 60′ Jose Gaya dośrodkował w pole karne, a z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Rodrigo. Po tej sytuacji (pomimo ciągłej przewagi Barcy) siły nieco się wyrównały. Valencia coraz odważniej wychodziła w pole karne rywali. Blaugrana ciągle próbowała i pomimo wielu spalonych Suareza, ta sztuka udała się. Dopiero w 82 minucie Alba zdobył bramkę na 1-1 po pięknym podaniu Leo Messiego. Do końca spotkania obie drużny starały się strzelić kolejną bramkę, jednak remisowy wynik utrzymał się do końca. Barcelona wywozi z Estadio Mestalla 1 punkt, pozostając liderem ligi z czterema punktami przewagi nad drugą Valencią.