Przełamanie Luki Jovicia, Milan umacnia się na podium Serie A

AC Milan pokonał w 14. kolejce włoskiej Serie A Frosinone 3:1, umacniająć się na trzeciej pozycji w tabeli.

AC Milan przystępował do spotkania po przegranej w Lidze Mistrzów z Borussią Dortmund. Zespół z Mediolanu zmaga się z wieloma kontuzjami, szczególnie we formacji defensywnej. Stefano Pioli przed ligowym spotkaniem miał do dyspozycji jednego środkowego obrońcę w postaci Fikayo Tomoriego.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć zamknięta. Piłkarze AC Milan przeważali pod kątem posiadania piłki, ale mieli rozregulowane celowniki. Pierwsza stuprocentowa sytuacja została zmarnowana jednak przez zawodnika Frosinone – Marvina Cuniego. Po stracie piłki w środkowej części boiska przez Fikayo Tomoriego, Albańczyk poległ w pojedynku sam na sam z Mikem Maignanem.

Jak brzmi stare przysłowie: “Nie wykorzystane szanse lubią się mścić”. W tym przypadku nie było inaczej. Zespół z Mediolanu wyszedł na prowadzenie po golu Luki Jovicia. Dla serba była to pierwsza strzelona bramka w lidze od prawie czterech miesięcy.

Na początku drugiej połowy świetne wznowienie od bramki zaprezentował bramkarz Milanu. Jego podanie przeszło linię defensywną gości. Pojedynek biegowy z obrońcami wygrał amerykański skrzydłowy – Christian Pulisic podwyższając wynik na 2:0.

To nie był jednak koniec strzeleckim zapędów podopiecznych Stefano Piolego. Do bramki Luka Jovic dołożył asystę przy golu Fikayo Tomoriego w 74. minucie spotkania. Dla Anglika było to drugi trafienie w tym sezonie.

Frosinone stać było na bramkę honorową w ostatnich 10 minutach meczu. Lekkie rozluźnienie w zespole gospodarzy wykorzystał …. wychowanek AC Milan – Marco Brescianini strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

02.12.2023r.,  Serie A – 14 kolejka, San Siro (Mediolan)

AC Milan – Frosinone 3:1 (1:0)

Bramki: 43. Jovic, 50. Pulisic, 74. Tomori – 82. Brescianini

AC Milan: Maignan  –  Florenzi, Hernandez, Tomori, Calabria  –  Musah, Reijnders (78. Bennacer), Loftus-Cheek (78. Pobega)  –  Chukwueze (64. Adli), Pulisic (78. Traore), Jovic (85. Camarda)

Frosinone: Turati  –  Oyono, Romagnoli, Okoli, Monterisi (86. Cheddira) –  Barrenechea, Bourabia (46. Brescianini), Ibrahimovic (66. Caso), Reinier (57. Gelli), Soule  –  Cuni (66. Kaio Jorge)

Żółte kartki: 63. Barrenechea (Frosinone), 80. Jovic (AC Milan)

Sędzia główny: Matteo Marchetti