Przed meczem eliminacji ME z Irlandią

Już niewiele czasu zostało do meczu reprezentacji Polski z Irlandią. Jakiego wyniku można się spodziewać?

Bukmacherzy twierdzą, że delikatnym faworytem jest reprezentacja Irlandii. I myślę, że jest to prawda. Polacy powinni być zadowoleni jeśli w tym meczu uzyskają remis.

 

Remis z Irlandczykami będzie również cenny i również przybliży nas do udziału w nadchodzących mistrzostwach Europy.

Spróbuję przewidzieć z jakim nastawieniem wybiegną polscy piłkarze na boisko przeciwko Irlandii. Myślę, że początek meczu będzie toczony pod dyktando Irlandczyków. Tak to zwykle w takich meczach bywa, że przy wyrównanym poziomie drużyn to drużyna gospodarzy będzie chciała jak najszybciej zdobyć przewagę i być może strzelić gola.

Więc jaką taktykę obierze reprezentacja Polski? Myślę, że Polacy będą chcieli skutecznie przeciwstawiać się naporowi od pierwszych minut na naszą bramkę. Innego przebiegu meczu sobie nie wyobrażam. To Irlandczycy mają więcej do stracenia.

Myślę, że o zwycięstwo reprezentacji Polski będzie bardzo ciężko. Ale chciałbym zauważyć, że wywiezienie remisu z meczu wyjazdowego z Irlandczykami to będzie również duży sukces.

Nie skupię tu się na naszym składzie, bo myślę, trener Nawałka ustawi tak drużynę Polaków, żeby osiągnęła jak najlepszy wynik. I to do niego należą wszystkie decyzje personalne w naszej kadrze.

Myślę, że kluczowym zawodnikiem reprezentacji Polski będzie Robert Lewandowski. To od jego formy zależy głównie potencjalny sukces polskiej kadry.

Na zakończenie, mecz Polaków z Irlandią zapowiada się niezwykle ciekawie. Patrząc obiektywnie zmierzą się ze sobą dwie równorzędne drużyny, które będą chciały odnieść zwycięstwo.

Na pewno czynnikiem, który przemawia na korzyść reprezentacji Polski jest nasze historyczne zwycięstwo z Niemcami. To zwycięstwo z naszymi zachodnimi sąsiadami zdecydowanie podniosło morale polskich piłkarzy. Bo jeśli wygraliśmy z Niemcami, którzy są obecnie mistrzami świata, to dlaczego mamy nie wygrywać z drużynami z trochę niższej półki? Tę zasadę powinni sobie wpoić do głowy wszyscy reprezentanci Polski. Zwycięstwo z Niemcami nazwałbym zwycięstwem motywacyjnym. Jeden taki mecz, a ile zmienia w mentalności polskich piłkarzy.

Czekamy na mecz Polaków i życzymy im jak najlepszego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x