Propozycje układowe przyjęte. Widzew z szansami na lepsze jutro

Dzisiaj przed południem miało miejsce spotkanie wierzycieli Widzewa Łódź, podczas którego odbyło się głosowanie nad propozycjami układowymi klubu. Układ przeszedł, co oznacza, że łódzki klub dostał szansę na odbudowanie swojej pozycji w polskiej piłce nożnej.

 

Posiedzenie Sądu Rejonowego rozpoczęło się przed godziną 12. Jak podaje portal widzewiak.pl na spotkaniu pojawiło się kilku wierzycieli Widzewa oraz ich przedstawiciele.

Wierzyciele łódzkiego klubu zostali podzieleni na siedem grup.

Kwota wierzytelności, której dotyczy układ, sięga prawie 20 mln złotych. Łącznie do układu zostało zgłoszonych 162 wierzycieli. Ciekawostką jest, że wśród podmiotów u których Widzew jest zadłużony znalazła się np. Politechnika Łódzka.

Wracając do głosowania. Największym negatywnym zaskoczeniem były głosy przeciw Marcina Robaka i Krzysztofa Ostrowskiego, którym Widzew jest dłużny odpowiednio 56 tys. i 365 tys. Przeciwko byli również Dudu oraz Jarosław Bieniuk.
Ci piłkarze znaleźli się w trzeciej grupie wierzycieli. Właśnie w niej było najwięcej głosów sprzeciwu. Jednak większość zagłosowała “za”, więc układ i w tej grupie przeszedł.

Inne grupy były bardziej zgodne. Wszyscy, poza kilkoma wyjątkami, głosowali “za” układem i jednocześnie dobrem Widzewa.

Wydaje się, że najmilszą niespodzianką był pozytywny głos Legii Warszawa, z którą Widzew zmierzy się już w najbliższą niedzielę.

Ostatecznie wszystkie grupy zadecydowały zgodzić się na propozycje Widzewa. Dzięki temu zarząd oraz piłkarze łódzkiej drużyny mogą skupić się na bieżącej działalności i poprawie wyników w obecnych rozgrywkach.

Najbliższa okazja już dziś. O godzinie 17:00 Widzew zmierzy się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz w Pucharze Polski. Transmisja od 16:55 w Orange Sport.

 

źródło: widzewiak.pl

 

 

*Jak podaje Szymon Bujalski na swoim twitterze za układem w Widzewie było 93% osób stanowiących 85% wszystkich wierzytelności.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

2 thoughts on “Propozycje układowe przyjęte. Widzew z szansami na lepsze jutro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *