Prezydent UEFA o ukaraniu Realu, Barcelony i Juventusu: Komisja dyscyplinarna musi zdecydować

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1505670671732555781/photo/1


Szef UEFA, Aleksander Ceferin mówi, że wykluczenie Realu Madryt, FC Barcelony i Juventusu Turyn jest możliwe za zaangażowanie w projekt Super Ligi.

Działania kilku klubów, które chciały utworzyć Super Ligę, miała być konkurencyjna dla Ligi Mistrzów zostały powstrzymane. Za dwa lata zmieni się format tych prestiżowych rozgrywek, by w pewnym sensie zaspokoić dążenia do utworzenia Super Ligi.

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie w “L’Equipe”, prezydent UEFA Aleksander Ceferin omówił w szczególności możliwość nałożenia sankcji na kluby zaangażowane w projekt SL.

Chociaż twierdzi, że decyzja należałaby do komisji dyscyplinarnej organu zarządzającego, zwraca uwagę że trzy kluby są nadal zaangażowane w projekt – Real Madryt, FC Barcelona i Juventus.

Czy można sobie wyobrazić ukaranie Królewskich, którzy 14-krotnie wygrywali Puchar Europy. – Każdy klub można ukarać. Zasady są takie same dla wszystkich. A gdybym miał komentować to, co ludzie mówią na co dzień… Narzekają też, że UEFA zarabia miliardy, ale 93,5 proc. przychodów trafia do klubów – powiedział Słoweniec.

Traktujemy wszystkie kluby w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy pochodzą ze Słowenii, z mojego kraju, czy z innych krajów. Ale to komisja dyscyplinarna UEFA, która jest niezależna, będzie musiała decydować – kończy.

Bonus bukmacherski

Załóż konto klienta na jednej ze stron bukmacherskich, skorzystaj z promocji powitalnej i typuj mecz Real Madryt – Levante. W ofercie wymienionych bukmacherów dostępny jest bogaty wybór zakładów przedmeczowych i zakładów live.

  • Zwycięstwo Realu – kurs 1.50 (Fortuna)
  • Remis – kurs 5.00 (LV Bet)
  • Zwycięstwo Levante – kurs 5.60 (Betclic)

Przewidziane są również bonusy dla stałych klientów:

Załóż konto i odbierz 2720 PLN w Fortunie

Załóż konto i odbierz 3353 PLN w LV Bet

Załóż konto i odbierz 200 PLN w Betclic


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.