Prezydent La Liga: Superliga nie będzie w interesie klubów

Javier Tebas

mediabypass.com


Prezydent La Liga, Javier Tebas ostrzega, że Superliga nie będzie w interesie klubów. Florentino Perez powiedział o pilnej potrzebie reformy obecnych rozgrywek.

Prezydent “Królewskich” stwierdził, że pandemia Covid-19 oznacza, że futbol potrzebuje innowacyjnych formuł, żeby utrzymać atrakcyjność. Dodał też, że obecny kalendarz meczów powinien zostać zmieniony, aby zmniejszyć obciążenie. Odmienna zdanie zaprezentował szef hiszpańskiej ekstraklasy. – Superliga, to doskonały projekt, aby zbankrutować. Ktokolwiek mówi, że jest to opłacalne, nie zna dobrze branży piłkarskiej – mówi Tebas.

Z kolei były prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu powiedział w październiku po rezygnacji, że FC Barcelona zaakceptowała propozycję wzięcie udziału w europejskiej Superlidze, by utrzymać rentowność klubu po tym, jak otrzymał ogromny finansowy cios spowodowany pandemią.

Gdyby Superliga nie byłaby organizowana przez UEFA, to nie zyskałaby popularności na całym kontynencie, szczególnie wśród szefów klubów Premier League. – Mam kontakty z największymi angielskimi klubami, które są przeciwko. Jeśli modele Premier League i Ligi Mistrzów działają, to dlaczego may się zmieniać? To byłoby ryzyko. Nie możemy wdać się w wojnę o tę koncepcję – kończy Hiszpan.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.