Premier League: Zwycięstwo Liverpoolu po nerwowej końcówce

skysports.com

W meczu 9.kolejki Premier League spotkały się zespoły Liverpoolu oraz West Bromwich Albion. Piłkarze Jurgena Kloppa wygrali 2:1.

Liverpool przystępował do tego spotkania z serią 6 nie przegranych spotkań z rzędu. West Bromwich natomiast zremisowało swoje 3 ostatnie mecze. Oba zespoły bardzo zmotywowane przystąpiły do tego pojedynku.

Od początku czuć było że będziemy oglądać niezwykle ciekawe widowisko. Ekipa The Reds nie kazała długo czekać na pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 20.minucie Reberto Firmino wspaniale dośrodkował wprost na nogę Sadio Mane, który strzałem z bliska pokonał bezradnego Fostera.

W 35.minucie Liverpool po raz drugi cieszył się ze zdobytej bramki. Tym razem Phillipe Coutinho otrzymał piłkę w polu karnym, fantastycznie zwiódł dwóch obrońców West Bromu i uderzył w krótki róg!

W pierwszej połowie to gospodarze byli bardziej aktywni i mieli przewagę nad rywalami. Zawodnicy Liverpoolu prezentują dobrą grę, utrzymując się przy piłce. Piłkarze gości skupili się przede wszystkim na obronie.

Druga połowa również należała do The Reds. W 57.minucie Firmino wbiegł w pole karne, jego strzał został jednak zablokowany przez obrońcę imponującym wślizgiem. Minutę później piłkarze West Bromu znów mieli ogrom szczęścia. Lovren wyskoczył do precyzyjnego dośrodkowania i oddał strzał główką w kierunku bramki. Jego akcja, zostaje udaremniona dzięki olśniewającej obronie, którą wykonał Ben Foster! W 81. minucie West Brom złapał kontakt. Piłka przedarła się w polu karnym, Gareth McAuley dopada do piłki i z bliska pakuje piłkę do siatki. West Brom ruszył do ataku w nadziei na bramkę wyrównującą. Hal Robson-Kanu otrzymał podanie w środku pola karnego i oddał niebezpieczny strzał na bramkę, ale jeden z obrońców zablokował piłkę. Wynik się nie zmienił, Liverpool zwyciężył 2:1.