Premier League: Southampton z pewnym zwycięstwem

skysports.com

W drugim i zarazem ostatnim niedzielnym spotkaniu ósmej kolejki Premier League, Southampton pokonało u siebie Burnley 3:1. Dwie bramki strzelił Charlie Austin.

Gospodarze zdominowali beniaminka ligi już w pierwszej połowie, pomimo braku bramek. Już po 14′ minutach boisko musiał opuścić Targett, w drużynie gospodarzy. Przed zejściem do szatni, w Burnley zmieniony został również Steven Defour, którego tuż przed przerwą zastąpił O’Neill. Po zmianie stron “Święci” stali się dużo bardziej skuteczniejsi. Już siedem minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, wynik otworzył Charlie Austin. Kwadrans później, było już 3:0. Swoją cegiełkę do wyniku dołożył Redmond, później drugą bramkę w tym meczu, z rzutu karnego, strzelił Austin. Gola honorowego dla gości strzelił również z jedenastu metrów, Sam Vokes. Southampton wygrało więc to spotkanie 3:1.

Southampton: Forster – Martina, Fonte, Van Dijk, Targett (14′ McQueen) – Romeu, Clasie, Davis, Tadić – Redmond (88′ Ward-Prowse), Austin (71′ Rodriguez)

Burnley: Heaton – Ward, Mee, Keane, Lowton – Boyd (81′ Bamford), Defour (41′ O’Neill), Marney, Hendrick, Gudmudsson (70′ Kightly) – Vokes

Southampton – Burnley 3:1 (0:0)

1:0 – 52′ Austin

2:0 – 60′ Redmond

3:0 – 66′ Austin (rzut karny)

3:1 – 72′ Vokes (rzut karny)