Bundesliga: Kolejna porażka Wilków

W meczu 7 kolejki Bundesligi naprzeciw siebie stanęły ekipy VFL Wolfsburg oraz RB Leipzig.

Wilki tym sezonie rozczarowują. Po 6.kolejkach mieli na koncie zaledwie 6 punktów. Zdecydowanie lepiej radzi sobie zespół RB Leipzig którzy mieli na swoim koncie 12 oczek.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu obejrzeliśmy już po trzech minutach. Draxler otrzymał dobre podanie na krawędzi pola karnego i strzelił w prawy dolny róg bramki jednak Gulacsi rzuca się i broni ten strzał.

W 12. minucie Vierinha pięknie ominął dwóch obrońców, przedostał się na skraj pola karnego i oddał strzał który minimalnie minął bramkę Leipzig.

Chwilę później Koen Casteels fauluje zawodnika gości w polu karnym. Sędzia Sascha Stegemann wyraźnie widzi całą sytuację i odgwizduje faul. Do jedenastki szykuje się Emil Forsberg. Bierze rozbieg i fatalnie przestrzela! Piłka przeleciała daleko obok lewego słupka.

W 28. minucie kolejna dobra sytuacja RB Leipzig. Dominik Kasier oddaje potężny strzał z krawędzi pola karnego. Futbolówka leci w kierunku prawego rogu lecz Casteels wykazuje się wspaniałym refleksem i wybija ten strzał.

Kolejna świetna sytuacja RB Leipzig. Yussuf Poulsen otrzymał wysokie podanie zza linii bocznej boiska i uderzył z okolicy jedenastego metra, jednak piłka poleciała obok prawego słupka, prawie się o niego ocierając.

Groźne ataki RB Leipzig nie przynosiły większych konsekwencji dla zawodników Wolfsburga aż do 70 minuty spotkania. Emil Forsberg perfekcyjnie przejął podanie posłane przez Poulsena i wykonuje fantastyczny daleki strzał w prawy dolny róg bramki ustalając wynik spotkania na 0:1! Wilki wciąż są w zapaści i nic nie wskazuje na to by mieli z nich wyjść.

Wolfsburg

Casteels – Trasch, Bruma, Knoche, Rodriguez – Seguin (60′ Henrique), Luiz Gustavo (77′ B.Mayoral) – Vierinha (63′ Brekalo), Arnold, Draxler – Gomez