Premier League: Shaqiri bohaterem Stoke

football.ch

Hull City przegrało kolejny w tym sezonie mecz w Premier League. Tym razem “Tygrysy” uległy 0:2 w meczu przeciwko Stoke City. Bohaterem gości został Xherdan Shaqiri który zdobył obie bramki dla swojej drużyny.

Stoke zgarnęło trzy punkty w ostatniej kolejce, przeciwko Sunderlandowi. Dziś czekało ich wyzwanie podobnego kalibru, Hull City. “Tygrysy” desperacko potrzebowały jednak przełamania i mecz ze Stoke grali pod dużą presją. W ostatnich pięciu kolejkach Hull zdobyło tylko jedno oczko, odnosząc później cztery porażki z rzędu. Pierwsza połowa meczu ze Stoke, nie dawała żadnych optymistycznych przesłanek, co do formy Hull. Pomimo bycia na obcym terenie, to Stoke dominowało i kontrolowało przebieg meczu. Wynik meczu otworzył w 26′ minucie otworzył Shaqiri, wyprowadzając Stoke na prowadzenie. Ponad 60% posiadania piłki do przerwy, to fakty jeżeli chodzi o grę gości. Jeżeli chodzi o gospodarzy, nie oddali oni po trzech kwadransach ani jednego celnego strzału. Po zmianie stron niemal od razu, Shaqiri dołożył drugą bramkę ustalając wynik meczu. Hull w drugiej połowie miało większe posiadanie piłki, jednakże wciąż nie tworzyli sobie oni groźnych sytuacji pod bramką rywali. Nie zdołali pokonać w tym spotkaniu Granta i ponieśli kolejną porażkę z rzędu. Nowy trener Mike Phelan musi podjąć jakieś poważniejsze kroki, ponieważ sytuacja Hull w tabeli oraz ich gra na boisku wygląda źle.

Hull: Marshall – Elmohamady, Dawson, Davies, Clucas – Huddlestone (68′ Maguire), Meyler (55′ Hernandez), Livermore, Mason, Snodgrass – Keane (68′ Diomade)
Stoke: Grant – Bardsley, Shawcross, Martins Indi, Pieters – Whelan, Cameron, Shaqiri, Allen, Arnautovć – Bony (72′ Diouf)

Hull – Stoke 0:2 (0:1)
0:1 – 26′ Shaqiri
0:2 – 50′ Shaqiri