Premier League: Remis drużyny Jana Bednarka z Orłami

premierleague.com

Southampton FC na St. Mary’s Stadium zremisowało z Crystal Palace (1:1). Całe spotkanie w barwach gospodarzy tradycyjnie rozegrał Jan Bednarek.

Zagramy z wymagającym rywalem, który jest dobrze zorganizowany. Jesteśmy gospodarzem i musimy pokazać swój najlepszy futbol – powiedział Ralph Hasenhuttl przed starciem z “Orłami”. Drużyna reprezentanta Polski odniosła dwa zwycięstwa z kolei. Przed dwoma dniami “Święci” sensacyjnie pokonali na wyjedzie Chelsea FC (2:0).

Gospodarze od początku spotkania przeważali, ale to Max Meyer skutecznie wykończył akcję, lecz VAR postanowił cofnąć decyzję o uznaniu gola, ponieważ wcześniej na spalonym znajdował się Jordan Ayew. Swoją okazję miał również Jan Bednarek, jednak piłka tuż przed dotarciem do Polaka skozłowała, co mocno zmyliło go przed strzałem.

W 50. minucie po rzucie wolnym James Tomkins wykończył dośrodkowanie uderzeniem głową, a piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę i Southampton musiał odrabiać straty. W 74. minucie Martin Kelly fatalnie podał do Jamesa Tomkinsa, a Danny Ings wykorzystał nieporozumienie obrońców i nie miał problemów, by umieścić piłkę w siatce.