Premier League: Przełamanie Arsenalu

W meczu 31. kolejki Premier League, Southampton FC przegrał z Arsenalem FC 0:2. Gole dla Kanonierów zdobyli Eddie Nketiah i Joe Willock.

Obie drużyny zupełnie mają zupełnie inne morale po wznowieniu rozgrywek. Arsenal przegrał dwa mecze, z City 0:3 i 1:2 z Brightonem. Southampton rozegrał tylko jedno spotkanie, które wygrał 3:0 z Norwich.

W 10. minucie na prowadzenie mogli wyjść Kanonierzy, Pierre Emerick Aubameyang wyszedł sam na sam z bramkrzem Świętych, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później odpowiedzili gospodarze, Stuart Armstrong sprzed pola karnego strzelił jednak w trybuny. Następna akcja ofensywna podopiecznych Mikela Artety wyszli na prowadzenie, choć ciężko nazwać to akcją, bo w dużym stopniu pomógł tutaj Alex McCarthy, który podał futbolówkę wprost pod nogi Eddie’go Nketiaha, a ten skierował ją do pustej bramki. W doliczonym czasie gry, napastnik Arsenalu mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, tym razem uderzył jednak bardzo niecelnie i do przerwy na St.Mary’s Stadium Kanonierzy prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy gospodarze mogli doprowadzić do remisu, lecz James Word Prowse kopnął wysoko nad bramką. Drugą okazję na gola w dzisiejszym meczu miał też Armstrong, ale ponownie uderzył minimalnie niecelnie. Najbliżej upragnionej bramki dla Świętych był Shane Long, który w przerwie pojawił się na boisku jednak kapitalną interwencją po jego strzale popisał się  Emiliano Martínez. Sytuacja podopiecznych Ralpha Hasenhüttla skomplikowała się w 85. minucie, gdy Jack Stephens sfaulował wychodzącego sam na sam Aubameyanga i otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Alexandre Lacazette strzelił w mur z rzutu wolnego, ponownie dopadł do futbolówki, uderzył z woleja w środek bramki, ale ponownie nie popisał się McCarthy, który wypluł piłkę wprost pod nogi Joe’a Willocka, a ten bez problemu trafił do siatki. W doliczonym czasie gry dobić gospodarzy mógł Lacazette, lecz główkował tuż obok bramki.

Ostatecznie Arsenal pokonał Southampton 2:0, mimo, że Kanonierzy nie byli jakoś zdecydowanie lepsi. Można powiedzieć, że zwycięstwo mogą zawdzięczać gospodarzom, którzy podarowali im gole.