Premier League: Manchester City gubi punkty w starciu z WBA

Premier League

Twitter @WBA

Manchester City zremisował 1:1 z West Bromwich Albion po bezbarwnym meczu. Bramkę dla gospodarzy zdobył Ilkay Gundogan, z kolei WBA swojego gola zawdzięcza Rubenowi Diasowi, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. Wynik ten bez wątpienia stanowi sporą sensację i dla “The Citizens” jest sporym krokiem w tył w walce o mistrzostwo Anglii.

Spotkanie przebiegało dokładnie tak, jak każdy się spodziewał. “Obywatele” mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale głównie klepali po obwodzie i stosowali nieskuteczne dośrodkowania na niskich napastników. Udało im się jednak przeprowadzić jedną składną akcję, która przyniosła im prowadzenie. Pokrywający pozycję defensywnego pomocnika Cancelo podał na prawe skrzydło do Sterlinga, ten wycofał do Gundogana, a Niemiec mocnym strzałem otworzył stan rywalizacji.

“The Citizens” długo tym wynikiem się nie cieszyli, bowiem tuż przed przerwą podopieczni Slavena Bilicia doprowadzili do wyrównania. Niefrasobliwość w obronie rywali wykorzystał Semi Ajayi, kopnął na bramkę Edersona, a piłka odbiła się od Rubena Diasa i wylądowała w siatce. I jeśli chodzi o pierwszą połowę, to byłoby na tyle.

Po zmianie stron oglądaliśmy właściwie ten sam mecz. Manchester sobie klepał, West Brom się bronił, wynik się nie zmieniał. Grę ekipy Guardioli delikatnie ożywiło wejście Aguero w miejsce Fodena, lecz nawet to nie odwróciło losów meczów. Najlepszą okazję do wyprowadzenia “The Citizens” na prowadzenie miał w 91. minucie Ilkay Gundogan. 30-latek głową uderzył futbolówkę, ale Sam Johnstone stanął na wysokości zadania, podobnie jak w przypadku strzału Sterlinga chwilę później.

Spotkanie zakończyło się więc remisem. Na ten moment Manchester City okupuje 6. miejsce w tabeli Premier League, natomiast West Brom pozostaje na przedostatniej lokacie.