Bundesliga: Wygrana Borussi Dortmund, Stuttgart ratuje remis w końcówce

bvb.de

W 12. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Werder Breme 2:1. Takim samym stosunkiem zakończyło się także starcie Stuttgartu z Unionem Berlin. Z kolei Hertha Krzysztofa Piątka zremisowała bezbramkowo z Mainz.

Werder Bremen – Borussia Dortmund 1:2

Borussia pod wodzą nowego szkoleniowca odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. Jednak Edin Terzic będzie miał sporo do poprawy, zwłaszcza w formacji obronnej. Nie mniej jednak trzy punkty mogą cieszyć i napawać optymizmem. Już w 12. minucie sprytem w polu karnym Werderu wykazał się Raphael Guerreiro. Wykorzystując okazję podbił sobie piłkę jak profesor i z łatwością umieścił ją w siatce. Po dłuższej chwili spokojniejszej gry na boisku niespodziewanie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Kevin Mohwald, znalazł on miejsce na strzał, a Roman Burki nie miał szans na obronę. Ekipa z Dortmundu dopięła swego w drugiej połowie. Na raty rzut karny strzelił Marco Reus.

Hertha – Mainz 0:0

Krzysztof Piątek wystąpił od pierwszej do 80. minuty. W tym czasie nie zapisał się jakoś specjalnie w oczach kibiców. Polski napastnik otrzymał żółtą kartkę, a w międzyczasie miał problemy z dojściem do sytuacji. Nie potrafił odnaleźć się w polu karnym, miał też problemy ze stoperami Mainz. Jego koledzy także nie mieli okazji by wpisać się na listę strzelców.

Stuttgart – Union Berlin 2:2

Gospodarze w końcówce zdołali odwrócić losy tego meczu i wyrwać ekipie Unionu jeden punkt. Goście wyszli na prowadzenie już w 4. minucie gry po trafieniu Marvina Friedricha. Prowadzenie podwyższył dopiero w 77. minucie Taiwo Awoniyi. Stuttgart zdołał jednak sprawić sensację i za sprawą Sasy Kalajdzica gospodarze odrobili straty.