Premier League: Liverpool prowadził, jednak znowu nie zgarnął kompletu punktów

Na zakończenie kolejki w lidze angielskiej, Liverpool tylko zremisował u siebie z West Hamem United 2:2. Bramkarze obu drużyn nie mogą być zadowoleni, gdyż nie popisali się przy bramkach dla swoich rywali.

Faworyzowani gospodarze weszli w mecz bardzo dobrze, otwierając wynik już po pięciu minutach meczu. Bramkarza West Hamu pokonał, Adam Lallana. Liverpool kontrolował przebieg spotkania, jednak goście nie śnili nawet o tym, żeby się poddać. Jeszcze przed przerwą Payet i spółka wyszli na prowadzenie, a to właśnie największy gwiazdor “Młotów” zdobył bramkę wyrównującą. Błąd przy rzucie wolnym, który Francuz zamienił na gola, popełnił Loris Karius, który źle się ustawił przy tym stałym fragmencie gry. Tak jak zostało wspomniane, jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, goście byli już na prowadzeniu. West Ham poszedł za ciosem i w 39′ minucie, jeden z najlepszych ich strzelców w tym sezonie, Michail Antonio dał kibicom gości powody do radości, strzelając bramkę. Do przerwy, niespodziewanie, prowadzili więc goście. Liverpool po zmianie stron ruszył na bramkę rywali i już kilka minut po wznowieniu gry, do siatki trafił Origi. Trzeba jednak przyznać, że bramka by nie padła, gdyby nie koszmarny błąd Randolpha, któremu piłka wyślizgnęła się z rękawic, w pozornie łatwej sytuacji. W błędach bramkarzy, tak jak i na tablicy świetlnej, był więc remis. Gospodarze walczyli, strzelali, próbowali, jednak rezultat wciąż był taki sam. Nie zmienił się on już do końca. Goście mogą więc żałować, bo gdyby nie błąd ich bramkarza, mogliby wywieźć z Anfield komplet punktów. Liverpool nie może być za to zadowolony, ponieważ w ostatnich dwóch kolejkach, piłkarze tej drużyny zgarnęli tylko jedno “oczko” do ligowej tabeli.

Liverpool: Karius – Clyne, Matip, Lovren (46′ Klavan), Milner – Lallana, Henderson, Wijnaldum – Mane, Origi, Firmino
West Ham: Randolph – Nordtveit, Reid, Ogbonna – Ayew (63′ Carroll), Noble, Obiang, Cresswell – Lanzini (78′ Fernandes), Antonio, Payet

Liverpool – West Ham 2:2 (1:2)
1:0 – 5′ Lallana
1:1 – 27′ Payet
1:2 – 39′ Antonio
2:2 – 48′ Origi