Premier League: Koncertowa gra Liverpoolu, który pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo

twitter.com/PremierLeague

W spotkaniu na szczycie 19. kolejki Premier League, FC Liverpool pokonał na wyjeździe Leicester City (0:4).

Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod zdecydowane dyktando zawodników Jurgena Kloppa, którzy pokazali, dlaczego są liderem Premier League i jaka różnica dzieli te dwa zespoły. The Reds od samego początku meczu rzucili się na Leicester i ci kilka razy mieli sporo szczęścia. Już w pierwszych minutach Alexander-Arnold postraszył Schmeichela, a kilka chwil później w 100% sytuacji spudłował Mane. Swoich szans próbował także Salah, najpierw po złym rozegraniu od bramki strzelił wysoko nad bramką, a później po świetnym szybkim ataku i minięciu bramkarza trafił tylko w boczną siatkę. W 31. minucie stało się coś na co zanosiło się od początku. Dośrodkowanie Alexandra – Arnolda wprost na głowę Firmino i Brazylijczyk w trzecim meczu z rzędu trafił do bramki. Już chwilę później mogło być 0:2, ale Schmeichel niczym bramkarz piłki ręcznej zatrzymał Mane. Najlepszym podsumowaniem Leicester jest fakt, że nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę Alissona.

Druga połowa była ciągiem dalszym koncertu Liverpoolu, choć przez pewny czas wydawało się, że Leicester spróbuje postraszyć lidera, ale tylko na tym się skończyło. W odstępie kilku minut z 0:1 zrobiło się 0:4. Najpierw bramkę zdobył Milner, który wykorzystał rzut karny. W 75. minucie Alexander – Arnold do Firmino i było 0:3. W 78. minucie po szybkim ataku wynik przypieczętował młody Anglik, który zaliczył świetny występ notując 1 bramkę i 2 asysty.

26 grudnia 2019, 19. kolejka Premier League, King Power Stadium (Leicester)

Leicester – Liverpool 0:4 (0:1)

Firmino 31′ , 74′ , Milner 71′ (k) , Alexander-Arnold 78′

Leicester: Schmeichel – Pereira, Evans, Soyuncu, Chilwell – Ndidi, Barnes (58′ Albringhton), Praet (72′ Perez), Tielemans, Maddison (76′ Choudhury) – Vardy

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomez, Robertson – Keita (70′ Milner), Wijnaldum, Henderson (82′ Lallana) – Salah (70′ Origi), Firmino, Mane

żółte kartki: Maddison – Gomez

sędzia: Michael Oliver