Premier League: Kolejne zwycięstwo Manchesteru City

Manchester City

W meczu 13. kolejki Premier League, Huddersfield Town przegrało z Manchesterem City 1:2. Dla podopiecznych Pepa Guardioli to kolejny mecz bez porażki w lidze.

Już w 6. minucie, goście mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, tuż nad bramką uderzał Vincent Kompany. Blisko bramki było też siedem minut przed końcem pierwszej połowy. Sergio Agüero strzelił sprzed pola karnego, bramkarz odbił piłkę prosto pod nogi Raheema Sterlinga, a ten nie trafił na pustą bramkę. Huddersfield dogodną okazję do gola stworzyło sobie dopiero pod koniec pierwszej połowy. Danny Williams dośrodkował w pole karne, a na wślizgu sytuację zamykał Mathias Jørgensen, który uderzył tuż obok bramki. Po tej akcji gospodarze nabrali wiatru w żagle. Tom Ince dośrodkował z rzutu rożnego, a do własnej siatki trafił Nicolás Otamendi.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gości. Scott Malone faulował w polu karnym Sterlinga i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki, podszedł Sergio Agüero i pewnym strzałem pokonał Jonasa Lössla. Ten sam zawodnik, chwilę później mógł dać swojej drużynie prowadzenie, lekko dzióbnął piłkę, ale dobrze interweniował Lössl. W 56. minucie kolejną sytuację mieli The Citizens. Po uderzeniu z rzutu , Leroya Sané, piłka wylądowała na poprzeczce.. Bardzo duża przewaga City w końcu musiała zostać wykorzystana i tak się stało w 83. minucie. Gabriel Jesus uderzył na wślizgu, bramkarz interweniował tak niefortunnie, że nabił Sterlinga i piłka wpadła do siatki.

Ostatecznie Huddersfield przegrało z Manchesterem City 1:2. Dla podopiecznych Pepa Guardioli to kolejny mecz bez porażki w lidze i kolejne powiększenie przewagi nad tzw. grupą pościgową.