Lotto Ekstraklasa: Lech Poznań lepszy od Wisły

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lech Poznań na własnym stadionie pokonał Wisłę Płock (2:1).

Płocczanie przyjechali do Poznania po trzech porażkach ligowych z rzędu. Natomiast podopieczni Nenada Bjelicy czekają na zwycięstwo od początku października, kiedy pokonali warszawską Legię.

W 13. minucie akcją indywidualną popisał się reprezentant Polski Maciej Makuszewski, który oddał uderzenie zza pola karnego i z łatwością pokonał Seweryna Kiełpina. Do wyrównania w 36. minucie doprowadził były zawodnik Kolejorza Semir Štilić. Asystę przy trafieniu Bośniaka zanotował Jose Kante. Bramkę do szatni dla Lechitów zdobył Christian Gytkjaer, który wykorzystał błąd Alana Urygi we własnym polu karnym.