Premier League: Kolejne potknięcie United

express.co.uk

Manchester United w meczu u siebie tylko zremisował, z będącym w słabszej formie, West Hamem United 1:1.

Gospodarze nie zdążyli wejść dobrze w spotkanie, a już musieli gonić wynik. W drugiej minucie do siatki trafił zawodnik gości, Diafra Sakho. Podopieczni Jose Mourinho zdominowali pierwszą połowę, a dowodem na to jest, aż 74% posiadania piłki “Czerwonych Diabłów” w pierwszych trzech kwadransach meczu. Efektem takiej dyspozycji United, była bramka wyrównująca. W 21′ minucie na 1:1 trafił Ibrahimović, a asystował mu Pogba. Po zmianie stron, Manchester dalej prowadził grę, jednak nie przełożyło się to już na zmianę wyniku. Warty odnotowania jest fakt, że w 65′ minucie na boisko wszedł Henrikh Mkhitaryan. Zmienił on Juana Mate, wchodząc tym samym na boisko w meczu Premier League, po raz pierwszy od prawie trzech miesięcy. Ostatnim spotkaniem byłego gracza BVB, w tych rozgrywkach, był mecz przeciwko Manchesterowi City, dziesiątego września. Klub z Old Trafford tylko zremisował ze spisującym się poniżej oczekiwań West Hamem. Dla gości był to czwarty z rzędu mecz, w którym nie potrafili odnieść zwycięstwa. Sytuacja United wygląda trochę lepiej, znajdują się oni obecnie na piątym miejscu, ze tracąc już 11 punktów do lidera, Chelsea.

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones, Rojo, Darmian – Herrera, Pogba, Lingard (85′ Fellaini), Mata (65′ Mkhitaryan), Rashford (65′ Rooney) – Ibrahimović
West Ham United: Randolph – Kouyate, Collins, Ogbonna – Antonio, Obiang, Noble, Cresswell, Lanzini (74′ Ayew), Payet (90+4′ Feghouli) – Sakho (66′ Fletcher)

Manchester United – West Ham United 1:1 (1:1)
0:1 – 2′ Sakho
1:1 – 21′ Ibrahimović