Legia Warszawa pewnie pokonała Śląsk Wrocław. Dwie bramki Prijovicia.

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa było bardzo jednostronne. Ofensywni piłkarze gości byli dziś bardzo skuteczni, dzięki czemu Legia wygrała aż 4:0.

Frekwencja na stadionie we Wrocławiu dopisała. Licznie zgromadzeni kibice liczyli na świetny mecz w wykonaniu Śląska i sprawienie niespodzianki, jaką bez wątpienia byłoby pokonanie mistrzów Polski. Marzenia kibiców szybko zostały jednak rozwiane. Już w 23. sekundzie spotkania, bramkę dla Legii zdobył bowiem Miroslav Radović. Dla podopiecznych Mariusza Rumaka tak szybko stracony gol był całkowitym zaskoczeniem. Można powiedzieć wręcz, że gospodarze byli w szoku, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Jacka Magiery. W 5. minucie spotkania fatalny błąd popełnił Filipe Goncalves, który próbując wybić piłkę, skierował ją do własnej bramki. Goście postanowili pójść za ciosem wykorzystując rozkojarzenie rywala. Świetne podanie od Radovicia wykorzystał Aleksandar Prijović, który technicznym strzałem pokonał bramkarza Śląska, podwyższając tym samym prowadzenie na 3:0. Prijović na listę strzelców wpisał się także pod koniec pierwszej połowy wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Vadisa Odjidji- Ofoe, ustalając tym samym wynik spotkania.

Legia Warszawa wyciągnęła wnioski z wysoko przegranego meczu przeciwko Borussii Dortmund w Lidze Mistrzów i tym razem zagrała dużo lepiej w obronie. Zwycięstwo nad Śląskiem było już piątym z rzędu w LOTTO Ekstraklasie. Dla Wrocławian była to natomiast druga z rzędu ligowa porażka.

Śląsk Wrocław 0:4 Legia Warszawa (0:4)

0:1 1′ Miroslav Radović

0:2 5′ Filipe Goncalves (SAM.)

0:3 7′ Aleksandar Prijović

0:4 45′ Aleksandar Prijović

Śląsk Wrocław: Kamenar – Dankowski (81′ Zieliński), Celeban, Dwali, Augusto – Goncalves, Kokoszka – Madej (67′ Grajciar), Riera (46′ Morioka), Alvarinho – Mervo

Legia Warszawa: Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Guilherme (56′ Broź) – Kopczyński (58′ Kazaiszwili) , Moulin – Kucharczyk, Odjidja-Ofoe, Radović – Prijović (70′ Nikolić)

Sędzia główny: Daniel Stefański