Premier League: Fabiański obronił rzut karny, ale nie zatrzymał “Lisów”

Leicester, po bolesnej porażce z Liverpoolem, wraca na zwycięskie tory. Lisy pokonały po ciekawym widowisku West Ham 2-1. Łukasz Fabiański, który rozegrał pełne 90 minut, obronił rzut karny, ale nie udało mu się zatrzymać napastników rywali. Polak skapitulował dwukrotnie, przy strzałach Iheanacho i Graya.

Od początku meczu to goście kontrolowali tempo gry. Zgodnie z oczekiwaniami zawodnicy Leicester stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, a w 12. minucie dostali nawet rzut karny. Sprokurował go Łukasz Fabiański, który sfaulował szarżującego na bramkę Ihenacho. Polak szybko się za tą sytuację zrehabilitował broniąc “jedenastkę” wykonaną przez Graya. Gościom udało się wyjść na prowadzenie dopiero po 40 minutach gry, za sprawą wspomnianego Ihenacho. Nigeryjski napastnik strzelał na bramkę z odległości 2-3 metrów, i nie dał Łukaszowi szans na interwencję. Gospodarze szybko jednak wyrównali. Tuż przed przerwą bramkę na 1-1 strzelił Pablo Fornals.

Lisy po przerwie wzięły się do roboty, i efekty pojawiły się na tablicy bardzo szybko. Demarai Gray, który na początku meczu zmarnował rzut karny, odkupił swoje winy strzelając bramkę na 2-1. Skrzydłowy wykorzystał sytuację sam-na-sam z Łukaszem Fabiańskim, i tym razem posłał piłkę przy samym słupku jego bramki. Z biegiem czasu mecz się wyrównał, a końcówka należała już wyłącznie do piłkarzy West Hamu. Londyńczyków zawiodła jednak skuteczność strzałów. Uderzali oni na bramkę Schmeichela 14 razy, ale zaledwie 4 strzały były celne – w tym tylko jeden w drugiej połowie. Przy takiej skuteczności ciężko oczekiwać wielu bramek.

Na pierwszy rzut oka mecz był dość wyrównany, ale pod bramką rywali to Leicester zaprezentowało dużo wyższą klasę. Koniec końców goście zasłużenie wywieźli z Londynu 3 punkty, i umocnili się na pozycji wicelidera. Młoty za to wciąż flirtują ze strefą spadkową, i zajmują obecnie 17 miejsce w tabeli,

West Ham United 1-1 Leicester City

Fornals 45′ – Iheanacho 40′, Gray 54′

West Ham: Fabiański – Masuaku, Diop, Balbuena, Fredericks – Sanchez (Snodgrass 62′), Rice, Anderson, Lanzini (Ajeti 70′), Fornals – Haller (Antonio 54′)

Leicester: Schmeichel – Fucs, Evans, Morgan, Justin – Albrighton, Mendy (Ndidi 70′), Choudhury, Gray (Barnes 83′) – Perez (Maddison 64′) – Iheanacho