Premier League: Fabiański dostał wolne, mecz na remis

W zamykającej sezon 38 kolejce Premier League na przeciw siebie stanęły zespoły Swansea City oraz Manchesteru City. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Łukasz Fabiański tym razem dostał wolne a jego miejsce w bramce “Łabędzi” zajął Kristoffer Nordfeldt.

Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Kelechi Iheanacho. Kevin De Bruyne w polu karnym dograł do Aguero, który uderzył wprost w bramkarza. Przy piłce najszybciej pojawił się Nigeryjczyk i to on skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie “The Citizens” całkowicie przejęli kontrolę na boisku. Swansea stanęła i można było odnieść wrażenie czekają tylko na stratę kolejnych goli jednak w 45.minucie Ayew uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów. Piłkę po drodze głową odbił Fernandinho czym zaskoczył interweniującego Joe Harta. Druga połowa nie przyniosła wielkich emocji. Manchester City kontrolował przebieg spotkania i zapewnił sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów