Premier League: Derby północnego Londynu na remis

telegraph.co.uk

W meczu rozpoczynającym piłkarską niedziele z Premier League, Arsenal zremisował z Tottenhamem 1:1 w derbach północnego Londynu.

Mecz pomiędzy jedyną niepokonaną drużyną w lidze, a będącym w bardzo dobrej formie Arsenalem, mógł być uznawany za hit kolejki. Spotkanie spełniło oczekiwania, najprawdopodobniej, nawet najbardziej wybrednych fanów. Obie drużyny od pierwszego gwiazdka stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. Pierwszą stuprocentową sytuację Arsenal miał w 39′ minucie, gdy po strzale Walcotta, na pustą bramkę piłkę mógł dobić Ozil, jednak nie trafił do siatki. Wynik otworzony został chwile później, gdy po rzucie wolnym z około trzydziestu metrów, po dośrodkowaniu, piłkę do własnej bramki skierował Kevin Wimmer. Do przerwy więc, gospodarze prowadzili 1:0 po bramce samobójczej, zawodnika Tottenhamu. Po zmianie stron to goście ruszyli do ataku i szybko to im się opłaciło. W 51′ minucie faulowany przez Laurenta Koscielnego faulowany był Dembele. Jedenastkę wykorzystał skutecznie Harry Kane, który wrócił po kontuzji. Tottenham jednak się nie zatrzymał, chwilę później Christian Eriksen miał świetną okazję, jednak dobrą interwencją popisał się Petr Cech, który obronił strzał, z kilkunastu metrów. Pod koniec meczu, gdy zespoły opadły już z sił, dużo bliższy kolejnej bramki był zespół Arsenalu, nie udało im się jednak pokonać Hugo Llorisa pomimo wielu groźnych okazji. Najbliżej doprowadzenia do zmiany wyniku byli jednak podopieczni Mauricio Pochettino. W 83′ minucie dość przypadkowo, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka uderzyła w słupek bramki Petra Cecha. Wynik jednak już się nie zmienił. Tottenham wciąż jest niepokonany w lidze, a Arsenal po tym remisie aktualnie jest na trzecim miejscu w tabeli. Wyprzedzić może ich jeszcze Liverpool, który jeszcze dziś zagra u siebie, przeciwko Watfordowi.

Arsenal: Cech – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin (65′ Ramsey), Xhaka, Walcott (71′ Oxlade-Chamberlain), Ozil, Iwobi (70′ Giroud) – Sanchez
Tottenham: Lloris – Dier, Wimmer, Vertonghen – Walker (80′ Trippier), Wanyama, Dembele, Rose, Son, Eriksen, Kane (73′ Janssen)

Arsenal – Tottenham 1:1 (1:0)
1:0 – 41′ Wimmer (bramka samobójcza)
1:1 – 51′ Kane (rzut karny)