flickr.com

Derby Londynu zainaugurowały szóstą kolejkę angielskiej Premier League. Na Stadionie Olimpijskim West Ham okazał się gorszy od Tottenhamu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

Początek meczu był bardzo spokojny. Od pierwszych minut inicjatywa należała do gości, ale niewiele z tego wynikało. Wraz z upływem czasu ich ataki stawały się coraz groźniejsze. Efekt w postaci gola nadszedł w 34. minucie. Wtedy to, po zagraniu Dele Alliego strzałem głową piłkę w siatce umieścił Harry Kane. Zaledwie cztery minuty później snajper Tottenhamu podwyższył na 2:0. Uderzenie Alliego odbił Joe Hart, a Kane dobił piłkę do pustej bramki. Dwubramkowe prowadzenie “Kogutów” utrzymało się do końca pierwszej odsłony.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu stroną przeważającą byli podopieczni Mauricio Pochettino, którzy na zdobycie kolejnej bramki potrzebowali kwadransa. Po strzale z rzutu wolnego Kane’a piłka trafiła w słupek, a następnie spadła pod nogi Serge’a Auriera. Dośrodkowanie byłego gracza PSG zostało zablokowane, a do odbitej futbolówki dopadł Christian Eriksen i precyzyjnym uderzeniem pokonał Harta.
Pięć minut później wreszcie groźniej zaatakowali gospodarze, a ich pierwszy w tym meczu celny strzał przyniósł im gola. Jose Fonte przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się Javier Hernandez. Podopieczni Slavena Bilicia odzyskali tym samym nadzieję na zdobycie choćby punktu, zwłaszcza że po kilku minutach grali już w przewadze. Po faulu na Andym Carrollu drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem Aurier.
W 87. minucie “Młoty” strzeliły kontaktowego gola. Dośrodkowanie Arthura Masuaku z lewej strony boiska wykorzystał Cheikhou Kouyate, który celnym strzałem głową pokonał Hugo Llorisa. Na nic więcej piłkarzy West Hamu nie było już stać i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:3.