Old Firm Derby: Celtic Glasgow wygrywa, słaby mecz Rangers

theguardian.com

Kolejne Old Firm Derby przyciągają przed telewizory wielu kibiców na całym świecie. Mistrz Szkocji Celtic Glasgow na terenie największego rywala odniósł zwycięstwo (2:0).

Od pierwszych minut przewagę mieli podopieczni Brendana Rodgersa. Na pierwszą bramkę w spotkaniu musieliśmy czekać do 50. minuty. Wtedy 24-letni Australijczyk Tom Rogić otrzymał piłkę w polu karnym i silnym uderzeniem pokonał bramkarza. Na 2:0 podwyższył 27-letni Szkot Leigh Griffiths po podaniu od Patricka Robertsa

Po siedmiu spotkaniach liderem pozostaje Celtic Glasgow, który jeszcze nie zaznał porażki. Natomiast Rangersi spadli na czwartą pozycję i mogą jeszcze ustąpić kilku zespołom po tej kolejce.