W meczu 19. kolejki angielskiej Premier League lider ligowej tabeli Chelsea pokonał na własnym stadionie Stoke City 4:2. Dla podopiecznych Antonio Conte było to trzynaste zwycięstwo z rzędu i do wyrównania rekordu Arsenalu z 2002 roku brakuje im już tylko jednej wygranej.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy. Przez długi czas ataki “The Blues” przypominały jednak bicie głową w mur, a konkretniej – w Lee Granta. Golkiper Stoke popisywał się znakomitymi interwencjami po strzałach Gary’ego Cahilla, Diego Costy i Edena Hazarda.
W 34. minucie Grant był już bez szans. Precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Cesc Fabregas, a obrońcy Stoke nie upilnowali we własnym polu karnym Cahilla, który strzałem głową otworzył wynik meczu. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Drugą odsłonę od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Marka Hughesa. Po długim zagraniu z rzutu wolnego przez Charlie’ego Adama, Peter Crouch zgrał piłkę głową do Bruno Martinsa Indi’ego, a Holender doprowadził do wyrównania. Dla Chelsea był to pierwszy stracony gol od starcia z Manchesterem City sprzed pięciu kolejek.
Gospodarze szybko opanowali jednak sytuację i dziesięć minut później ponownie prowadzili. Na prawej flance kapitalną akcję przeprowadził Victor Moses. Nigeryjczyk dośrodkował w pole karne, gdzie Eden Hazard z pierwszej piłki zagrał do Williana, a ten skierował futbolówkę do siatki.
W 64. Stoke ponownie zdołało wyrównać. Po podaniu Mame Dioufa na listę strzelców wpisał się Crouch. Odpowiedź lidera była jednak natychmiastowa. Zaledwie dwie minuty później swoją drugą asystę zanotował Fabregas, a drugiego gola strzelił Willian i Chelsea ponownie wyszła na prowadzenie.
Tym razem londyńczycy nie dali już go sobie odebrać, a ponadto na pięć minut przed końcem jeszcze je podwyższyli. Diego Costa wygrał walkę o piłkę z Martinsem Indi i ustalił wynik spotkania. Chelsea zapisała na swoim koncie trzynaste zwycięstwo z rzędu i 4 stycznia na White Hart Lane w meczu przeciwko Tottenhamowi stanie przed szansą wyrównania rekordu wszech czasów należącego do Arsenalu.

Chelsea FC – Stoke City 4:2 (1:0)
1:0 – 34′ – Gary Cahill
1:1 – 46′ – Bruno Martins Indi
2:1 – 56′ – Willian
2:2 – 64′ – Peter Crouch
3:2 – 66′ – Willian
4:2 – 85′ – Diego Costa