Premier League: Chelsea górą nad Burnley

Werner

chelseafc.com

W 7. kolejce Premier League na przeciw siebie stanęło Burnley i Chelsea FC. Ci drudzy pewnie wygrali te spotkanie wynikiem 0:3.

Chelsea w ostatnich trzech spotkaniach nie straciła bramki, a w środowym meczu rozgromiła Krasnodar 4:0. Dlatego mało kto spodziewał się, że Burnley przełamie swoją passę bez wygranej w tym sezonie, akurat w spotkaniu z The Blues.

W pierwszej połowie Chelsea klasycznie klepała, podawała, próbowała stworzyć zagrożenie, ale Burnley umiejętnie broniło, a po 5 minutach mogli prowadzić, gdy Barnes dostał świetną piłkę za linię obrony, jednak użył za mocno siły przy próbie przelobowania Mendy’ego. Pierwszą groźniejszą akcję Chelsea stworzyła w 18. minucie, kiedy Kante wrzucił piłkę na pole karne, a Abraham strzelił główką, jednak Pope obronił. Niedługo potem The Blues przyspieszyli, na jeden kontakt poklepał Werner, Abraham i Ziyech, a ten ostatni uderzył w dolny róg bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch celnych uderzeń Mount’a, najpierw z rzutu wolnego, potem z akcji, lecz za każdym razem górą był Nick Pope. Następnie groźnym strzałem z dystansu popisał się Barnes, jednak piłka przeleciała obok prawego słupka. Parę minut później rzut rożny dla Chelsea, Mount dośrodkował, a do bramki strzela Kurt Zouma i The Blues wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Co ciekawe, dla Burnley to kolejne starcie, w którym tracą gola z rzutu rożnego, a wydawało się, że w tym aspekcie gry są jedni z najlepszych w lidze, a tu proszę. Po tej bramce defensywa Burnley się posypała. Piłkę przejął James, zagrał do Ziyech’a, ten wystawił ją Wernerowi, który wykorzystał sytuację. Rezultat w 80. minucie podwyższył Giroud, jednak w momencie podania Chilwell’a, Francuz był na spalonym, więc gol nie został uznany.

Kolejne pewne zwycięstwo The Blues, drugi raz pod rząd nie zawiodła ofensywa, a także nie zawiodły nowe nabytki. Dodatkowo kolejne z rzędu czyste konto Mendy’ego i defensywy, która staje się poukładana. Cały mecz pod kontrolą gości, no może poza pierwszą akcją Barnesa. Natomiast Burnley ma nad czym pracować, bo po siedmiu meczach, “Garncarze” mają zaledwie jedno oczko.