Premier League: Brighton pokonuje Aston Villę, kontrowersje w końcówce

W drugim spotkaniu 9. kolejki Premier League, Brighton wygrało z Aston Villą, wynikiem 1:2.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Brighton. Pomimo przewagi Aston Villi, to goście pierwsi zdobyli bramkę. Lallana posłał lekko piłkę ponad obrońcami, dopadł do niej Welbeck i popędził przez parędziesiąt metrów na bramkę przeciwnika. W sytuacji sam na sam z Martinezem nie zawahał się i strzałem lobem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tej akcji gospodarze przejęli inicjatywę. Konstruowali niezliczoną ilość ładnych, składnych akcji, ale nie umieli ich wykończyć. Najbliżej wyrównania byli zaledwie kilka minut po golu Welbecka. Pomimo dwóch dobitek nie potrafili umieścić piłki w bramce. Wiadome było, że mecz zapowiadał się ciekawie i istotnie po pierwszej połowie oba zespoły dostarczyły nam wiele emocji.

To co nie udało się Aston Villi w pierwszej połowie, zrobili tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu. Traore, który wszedł z ławki już w piątej minucie (zmienił kontuzjowanego Barkley’a) posłał piękne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niepilnowany Konsa idealnie znalazł się w polu karnym i wślizgiem wbił piłkę do bramki. To było dobre rozpoczęcie drugiej połowy, przez zespół gospodarzy. Niespodziewanie to goście znów objęli prowadzenie. Po wielopodaniowej akcji Gross znalazł Marcha. Anglik włożył w uderzenie całą swoją siłę, a to zaprocentowało pięknym strzałem w okienko bramki. To był trzeci celny strzał Brighton i druga bramka. Na wielkie emocje trzeba było czekać aż do doliczonego czasu gry. Najpierw za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Lamptey. Kilka minut później March w stykowej sytuacji podstawił nogę Trézéguet. Piłkarz The Villans przewrócił się jak długi, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Jednak po skorzystaniu z systemu VAR sędzia anulował karnego. To był już koniec dzisiejszego widowiska, w którym Brighton pokonało Aston Villę.