Grosicki nie zagra z Manchesterem United. Powodem klauzula w kontrakcie?

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki / fot. Mikołaj Barbanell

Kamil Grosicki nie otrzymał jeszcze szansy na rozegranie meczu w Premier League w tym sezonie.

West Bromwich Albion swój kolejny mecz rozegra z Manchesterem United. Łagodnie ujmując sprawę, zespół Slavena Bilicia nie jest faworytem tego spotkania. Jego drużyna nie wygrała w tym sezonie jeszcze ani jednego ligowego starcia. Obecnie „The Baggies” zajmują 18. miejsce w tabeli Premier League.

Mimo kiepskiej formy swojego zespołu, Kamil Grosicki nie miał jeszcze możliwości zadebiutowania w angielskiej ekstraklasie. Wiadomo również, że „Grosik” nie zagra we wspomnianym wcześniej meczu. Czy wpływ na tą nieobecność ma tylko słaba dyspozycja Polaka i konkurencja w klubie? Według portalu „Meczyki.pl” problemem może być również specjalna klauzula zawarta w kontrakcie reprezentanta Polski.

Redaktor wspomnianego portalu – Tomasz Włodarczyk – twierdzi, że umowa Polaka zawiera pewien szczegół, który stoi za absencją Grosickiego w meczach West Bromwich Albion. Rzekomo, rozegranie kolejnego spotkania w barwach „The Baggies” miałoby oznaczać dla byłego piłkarza Hull City znaczącą podwyżkę. Władze klubu nie chcą generować takich kosztów i dlatego naciskają na Slavena Bilicia, by ten nie wystawiał w składzie polskiego zawodnika.

W tej sytuacji dość oczywiste jest, że „Grosik” będzie chciał zmienić barwy klubowe w najbliższym okienku transferowym. Już przed rozpoczęciem tego sezonu mówiono o przejściu 32-latka do Nottingham Forest. Taki transfer może być w tym momencie jedyną szansą na regularną grę polskiego zawodnika w meczach ligowych.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.