Premier League: Bezbarwny Arsenal, skuteczny do bólu Liverpool

W ostatnim sobotnim meczu Liverpool dosyć pewnie pokonał Arsenal 4:0. “Kanonierzy” byli zupełnie bezbarwni co wykorzystali podopieczni Jurgena Kloppa.

“The Reds” po ostatniej wpadce z ekipą West Hamu chcieli zrehabilitować się właśnie z Arsenalem. Ekipa Mikela Artety po fatalnym początku sezonu powoli wraca na właściwe tory. Dzisiejszego wieczoru zwycięzca był jednak tylko jeden.

Sadio Mane po 30′ minutach gry mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, jednak fenomenalnym refleksem wykazał się Aaron Ramsdale. Tak samo było zaledwie pięć minut później. Mohamed Salah po otrzymaniu dokładnego podania strzelił na bramkę. Piłka po uderzeniu z głowy zmierzała w kierunku lewej strony bramki, ale bramkarz rzucił się i zatrzymał ją w pięknym stylu. W 37′ minucie z dystansu huknął Trent Alexander-Arnold, ale znowu Ramsdale uratował skórę kolegów. Nie na długo… W 39′ minucie Sadio Mane wykorzystał wrzutkę Alexandra-Arnolda i skierował głową piłkę do siatki.

Druga połowa także przebiegała pod dyktando ekipy Kloppa. Oxlade-Chamberlain w 50′ minucie strzelił z wysokości 11-stego metra, jednak futbolówka nieznacznie ominęła bramkę. To, czego nie wykorzystał “Ox”, wykorzystał Diogo Jota. Portugalczyk wykorzystał błąd obrony Arsenalu i podwyższył prowadzenie na 2:0. W 68′ Jota mógł mieć dwa gole, ale znakomicie obronił Ramsdale. Po pięciu minutach Mane zagrał piłkę w poprzek boiska, którą w polu karnym przejął Mo Salah. Egipcjanin nie zwykł marnować takich sytuacji. 3:0! Ostatniego gola tego spotkania strzelił Japończyk – Takumi Minamino, który wykorzystał dokłądne podanie Alexandra-Arnolda.

20 listopada 2021 roku, 12. kolejka Premier League, Anfield (Liverpool)

Liverpool – Arsenal 4:0

Mane 39′, Jota 52′, Salah 73′, Minamino 77′

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas – Alcantara (Morton 84′), Fabinho, Oxlade-Chamberlain (Henderson 76′) – Salah, Jota (Minamino 76′), Mane

Arsenal: Ramsdale – Tavares, Gabriel, White, Tomiyasu – Smith Rowe, Lokonga (Maitland-Niles 53′), Partey (Elneny 84′), Saka – Lacazette (Odegaard 67′)

Żółte kartki: Klopp 33′, Mane 44′, Fabinho 70′ – Arteta 33′

Sędzia: M. Oliver