Premier League: Aston Villa zmasakrowała mistrza Anglii

Aston Villa

To była szalona niedziela z Premier League. Wydawało się, że ciężko będzie przebić strzelaninę z meczu Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur. Piłkarze Aston Villi powiedzieli: “przytrzymaj mi piwo” i zmasakrowali defensywę Liverpoolu.

Aston Villa do tej pory miała komplet punktów w Premier League, ale i tak – ciężko było powiedzieć, by podchodzili do meczu z Liverpoolem jako faworyci. A tu proszę. Oczywiście warto zwrócić uwagę, że w “The Reds” zabrakło m.in. Alissona i Sadio Mane. Lecz i tak to Jurgen Klopp i spółka byli wskazywani jako Ci, co powinni wygrać.

Tymczasem od pierwszych minut gospodarze narzucili niesamowite tempo. Już w 4. minucie Adrian popełnił fatalny błąd wybijając futbolówkę. Przejął ją jeden z piłkarzy Aston Villi, odegrał do Ollie Watkinsa, a ten nie miał problemów z otwarciem wyniku. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat w 22. minucie. Tym razem wykorzystał podanie Jacka Grealisha i pewnym strzałem pokonał Adriana. Było już 2:0, a to dopiero zapowiadało długi wieczór dla piłkarzy Liverpoolu. Choć Mohamed Salah w 33. minucie dał chwilowe nadzieje trafieniem na 2:1. Ale potem popis kontynuowali gospodarze. Najpierw na 3:1 strzelił John McGinn. A przed przerwą jeszcze hat-tricka uzupełnił Watkins.

Po przerwie Aston Villa podwyższyła rezultat na 5:1. W 55. minucie Ross Barkley oddał zaskakujący strzał z około dwudziestu metrów. Salah odpowiedział następną bramką, ale stan 5:2 na pół godziny przed końcem to była już zbyt duża różnica dla “The Reds”. A oponentów dwoma trafieniami dobił jeszcze Jack Grealish. Aston Villa w znakomitych nastrojach udaje się na przerwę reprezentacyjną.