Bundesliga: Cztery bramki Lewandowskiego

fcbayern.com

Robert Lewandowski zdobył cztery bramki dla Bayernu Monachium w wygranym spotkaniu 4:3 z Herthą Berlin w meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi. W drużynie gości na ostatnie dwadzieścia dwie minuty wszedł drugi reprezentant Polski, Krzysztof Piątek, który również się wpisał do notesu sędziowskiego.

Piłkarz roku UEFA na listę strzelców wpisał się 40, 51, 85 oraz w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Czwartą bramkę na wagę zwycięstwa kapitan reprezentacji Polski zdobył z rzutu karnego, a spiker po tym krzyczał “Lewangoalski”. W sześćdziesiątej ósmej minucie przy stanie 2:1 dla Bawarczyków na placu gry pojawił się Krzysztof Piątek, który trzy minuty później zaliczył asystę przy trafieniu na 2:2. W tabeli mistrzowie Niemiec z sześcioma punktami zajmują czwarte miejsce, a klub ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów z trzema oczkami na koncie jest na trzynastej pozycji. W następnej serii spotkań Bayern zagra w Bielefeld (dziesiąte miejsce w tabeli), a Stara Dama podejmować będzie Stuttgart (ósme miejsce).

4.10.2020, godz. 18:00 Bayern Monachium – Hertha Berlin 4:3 (1:0)
Robert Lewandowski 40′, 51′, 85′, 94′ (k) – Jhon Cordoba 59′, Matheus Cunha 71′, Jessic Ngankam 88′
żółte kartki: Lucas Hernandez, Serge Gnabry, Robert Lewandowski – Jhon Cordoba, Krzysztof Piątek, Maximilian Mittelstadt