Premier League: Agent 007 na Selhurst Park. Liverpool rozbił Crystal Palace

Liverpool

liverpoolfc.com

W meczu inaugurującym 14. kolejkę Premier League, Liverpool rozbił na wyjeździe Crystal Palace 7:0 (3:0).

Sobotni mecz lepiej rozpoczął zespół gości, który za sprawą Takumi Minamino wyszedł na prowadzenie w 3. minucie. Japończyk wybiegł na wolne pole po podaniu Sadio Mane i nie popełnił błędu, wspaniale kończąc akcje strzałem w lewą stronę bramki. Boiskowa dominacja Liverpoolu znalazła swoje potwierdzenie w 35. minucie. Sadio Mane został obsłużony prostopadłym podaniem przez Firmino, wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem w lewą stronę bramki pokonał Guaita. W ostatnich minutach pierwszej połowy wynik podwyższył Roberto Firmino. Andrew Robertson posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne. Brazylijczyk przejął futbolówkę i umieścił ją w prawym dolnym rogu bramki.

Druga połowa meczu przypominała trening strzelecki piłkarzy Liverpoolu. W 52. minucie Jordan Henderson zamknął podanie na krawędzi pola karnego i strzałem z pierwszej piłki skierował futbolówkę tuż przy lewym słupku bramki. 18. minut później piątą bramkę na Selhurst Park zdobył Roberto Firmino, który strzałem podcinką nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry kolejną bramkę w tym meczu zdobył Mohamed Salah. Egipcjanin strzałem głową z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później 28-latek precyzyjnym strzałem z dystansu ustalił wynik meczu na 0:7. Dzięki zwycięstwu Liverpool utrzymał pozycje lidera tabeli Premier League.

14. kolejka Premier League, 19.12.2020, Selhurst Park

Crystal Palace – Liverpool 0:7 (0:3)

3. Minamino (Mané), 35. Mané (Firmino), 44. Firmino (Robertson), 52. J. Henderson (Alexander-Arnold), 68. Firmino (M. Salah), 81. M. Salah (Matip), 84. M. Salah (Oxlade-Chamberlain)

Crystal Palace F.C.: Guaita – Clyne, Kouyaté (63. Tomkins), Cahill, van Aanholt – Schlupp, Milivojević (C), McArthur (75. Riedewald), Eze (69. Batshuayi) – Zaha, J. Ayew

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Matip, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum (69. Jones), Keïta – Minamino, Firmino (75. Oxlade-Chamberlain), Mané (57. M. Salah)

Żółte kartki: 45+1. Clyne (CRP)

Sędzia: Jonathan Moss